Akrep Güneş’i ve Biz

Ekim 2016

img_0090
Güneş Akrep burcuna geçti.
 Aylık astroloji mottomuz: Güneş nereye biz oraya.
Kaynaktan gelen enerjinin formu her daim hayatlarımızdaki birincil derece etki, tepki sebebidir. Güneş, Dünya’nın ve galaksimizin kaynağıdır. Güneş’in bize gönderdiği enerjinin aylık değişimini takip etmek, kaynaklarımızı doğru kullanmak gibidir. Güneş Akrep burcundan geçerken kararlı, sağlam, krizlerden, risklerden korkmayan ama aynı kalmaktan çok korkan, yalan olan ve çürümüş hiçbir şeyin hayatımızda kalmasına izin vermeyen  bir enerji gönderir bize.  Akrep burcu  soyunmanın enerjisidir. Seks ile birlikte anılmasının sebebi çıplak kalmaktan korkmamanın enerjisi olmasındandır.
Akrep burcu içe, en derine işlemek ile ilgili bir enerji getirir hayatımıza. Güneş Akrep burcundan geçerken herkes hayatında  birlikteyken çırılçıplak kalabileceği bir kişinin varlığına ihtiyaç duyar. İster dostluk, ister aşk, ister aile ilişkisi olsun bir kişinin yanında çırılçıplak kalabildiğimiz ve bizden vazgeçilmediği zaman ölümün bile bizi ayıramayacağı bir birlikteliğe adım atarız. Terazi burcu iyi günde, kötü günde, ölüm bizi ayırıncaya kadar diye yemin etmenin burcudur. Oysa Akrep burcu samimi, sıfır yalan, sıfır sahtelik dolu enerjisiyle ölümsüzlüğün burcudur. Çünkü yalan olmayan, sahte olmayan hiçbir şey ölmek zorunda değildir.
 Güneş bu burçtan geçerken duygular o kadar derin ve güçlü olur ki tüm korkuların ayyuka çıktığı ama korkunun gözünün içine bakılabilen bir güç ve tutkunun bedeni sardığı bir döneme gireriz.  Kasım’da aşkın başka olduğu efsaneleri de bu tutku dolu enerjinin  havada yarattığı kokuyu alabilenler tarafından bizzat deneyimlenir.
Güneş Akrep burcundan geçerken düşen yapraklar misali bazı şeyler, bazı kişiler, bazı oluş halleri hayatımızdan düşer. Her Güneş Akrep yolculuğunda burcumuz ne olursa olsun, bizim bir parçamız artık ihtiyaç kalmadığı için ölür ve yeni oluş halimize hizmet edecek başka bir parçamızın doğması için yer açar.
Bu ay hayatınızdan çıkmaya çalışan şeylere bakın, her ne görüyorsanız, öyle ya da böyle o şeye veda etme zamanı geldi demektir. Her ne görüyorsanız o şey artık yerini yeni bir şeye bırakmaya razı olmuş demektir. Siz de razı olun ve rahat olun, giden şey, gitmeye çalışan şey, sizin çürümüş bir parçanız çünkü.
Siz bir bütünsünüz, çürümüş parçanızın sizden ayrılmasına izin vermezseniz, diğer yanlarınız ne kadar parlak veya sağlam olursa olsun, küçük bir çürük  sonunda bütünü çürütecektir.  Ayrıca giden şey somut bir şey gibi görünse de gitmeye çalışan şey her daim bir oluş halidir.
Bu ay çürüyen bir oluşun ölüp, yerini yepyeni bir oluş haline bırakma ayı.
Sancısız, keyifli bir yeniden doğuşla süslenmiş bir ay olsun…
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü