Ay Düğümleri Aslan & Kova Aksında

Mayıs 2017

stock-photo-leo-zodiac-sign-579357310
9 Mayıs 2017 – 7 Kasım 2018
12 Kasım 2015 tarihinden bu yana Başak/Balık aksında seyreden Ay düğümleri 9 Mayıs’ta Aslan/Kova aksına geçiş yapıyor.
Ay düğümleri astrolojide kadersel öneme sahip göstergelerdir. Bireysel doğum haritalarımızdaki Ay düğümlerinden Kuzey Ay Düğümü (KAD) olarak geçen nokta, hangi sebeple olursa olsun hayatımız zora girdiği zamanlarda, rahatlamak ve doğru çıkışa ulaşmak için yönelmemiz gereken enerji ve oluş halini bize gösterir.
Gökyüzünün güncel hareketlerinde Ay düğümlerinin önemi ise kolektif olarak (yani hep birlikte) yönelmemiz gereken ve uzak durmamız gereken oluş hallerini bize gösterir. Ay düğümlerinden Güney Ay Düğümü  gücü çok yüksek bir enerjiye sahiptir ve ruh her daim Güney Ay Düğümü’nde bulunan enerjiye sığınmak ister.
Kuzey ve Güney Ay düğümleri aslında ilginç bir işleyişe sahiptir. Bizim sığınmak istediğimiz Güney Ay Düğümü enerjisine ulaşabilmemiz için Kuzey Ay Düğümü enerjisini kullanmamız gerekir.
Kuzey Ay Düğümü enerjisine ulaştığımız zaman ise ödül olarak Güney Ay Düğümündeki sığınmak istediğimiz enerjide buluruz kendimizi. Bireysel haritalarımızdaki Kuzey Ay  Düğümü genellikle bizim rahatlık bölgemiz dışında yer alan ve bizi zorlayacak bir oluş halidir.
Ay düğümleri akslar üzerinden ilerler. Yani Kuzey Ay Düğümü Aslan’da olduğu zaman, Güney Ay Düğümü de tam karşısındaki Kova burcunda, aynı derecede yer alır. Akslar her zaman birbirine zıt gibi görünen ama en fazla tamamlayıcılığa sahip olan ve özündeki ana malzeme aynı olan enerjilerin hattıdır. Aslan-Kova aksının ana malzemesi “Sevgi”dir. Aslan burcu enerjisi, bir insanı sevdiği, bir kişiyle hayatın keyfini çıkarma şansı yakaladığı zaman hayata aşık olur. Kova burcu ise insanlığı sevmekle, topluluklarla, gruplarla olduğu zaman hayattan keyif alma ve  hayata aşık olma eğilimindedir.
Ay düğümleri yaklaşık 1,5 yılda bir aks değiştirir ve yine yaklaşık olarak 9 yılda bir aynı aksa tekrar gelirler. Ancak Ay düğümleri, Kuzey ve Güney olarak iki zıt noktaya geldikleri için, 9 yılda bir aynı aksa geldiklerinde, ilk gelişlerinin tersi enerji taşırlar. Yani 9 Mayıs tarihinde Aslan&Kova aksına geçecek olan Ay düğümlerinden Kuzey Ay Düğümü Aslan burcunda olacak. Ay düğümlerinin tekrar bu aksa gelmesi 2026 yılının yaz aylarına denk düşecek. Ancak bu defa Kuzey Ay Düğümü  Aslan burcunda değil, Kova burcunda olacak.
Önümüzdeki 1,5 yıllık dönemde deneyimleyeceğimiz enerjinin aynısı, yani Kuzey Ay Düğümünün Aslan burcuna tekrar gelmesi 2035 yılının sonlarında tekrarlayacak. Ay düğümlerinin burç değiştirmesi genel olarak çok önemlidir, ancak Kuzey Ay Düğümünün Aslan ve Koç burçlarına denk geldiği dönemler diğer burçlardakinden daha özel bir anlam ifade eder. Çünkü Güneş, Aslan burcunu yönetir ve Koç burcunda yücelir.
Kuzey Ay Düğümü Aslan burcunda olduğu zaman her birimiz kolektif olarak bir insanı sevebilme, özümüzü en net şekilde ifade kapasitemizin ne olduğunu deneyimleriz. Aslan burcu ateş elementidir ve risk almakla, sadakatle, çocuklarla, kendine güvenle ilgilidir. Bizler eğer hayatımızda gerçekten sevdiğimiz kişilere yer verebilirsek ve bu kişi veya kişiler tarafından geri sevilirsek kendimize güvenimiz, hayatı bir çocuk gibi yaşayabilme yetimiz ve hayata sarılma gücümüz muazzam bir noktaya ulaşır. Kuzey Ay Düğümünün geçiş yaptığı hayat alanımız sevgiyi deneyimlemek zorunda bırakılacağımız veya sevgiyi deneyimlemekle kutsanacağımız hayat alanımızdır.
Ay düğümleri ve tutulmalar aynı burçlarda ilerlerler. Aslan&Kova tutulmaları hali hazırda başladı ancak Ay düğümlerinin de Aslan&Kova’ya geçişiyle birlikte önümüzdeki 1 yıl boyunca tutulmalar tam gücüyle işlemeye başlayacak.
Ay düğümleri herhangi bir gezegeninizle veya önemli bir noktayla (yükselen, alçalan, MC, IC) major bir açı yaparsa (kare, karşıt, kavuşum, üçgen) hayatınızda çok önemli ve sizi gelecek 9 yıl boyunca meşgul edecek gelişmeler yaşarsınız.
Genel olarak gezegenin konusu gündeme gelir ancak bazen gezegenin yönettiği hayat alanı aktive olabilir. Yani Ay düğümleri Venüs’ünüze denk geldiğinde evlilik ve ortaklıklar konusunda önemli adımlar atacaksınız demek olabilir ancak Boğa burcu ve Terazi burcunun haritanızda hangi evlere denk geldiği de konunun daha geniş versiyonu hakkında bize bilgi verir. Tüm versiyonları yazıya dökmek mümkün olmamakla birlikte gezegen bazında baktığımızda genel olarak durum şöyledir:
Güneş & Ay düğümleri: Parlamak ve güçlü hissetmek, çocuklar
Ay & Ay düğümleri: Anne, aile, ev konuları ve hamilelik
Merkür & Ay düğümleri: İş ve sağlık konuları
Venüs & Ay düğümleri: Evlilik, para, ortaklık
Mars & Ay düğümleri: Hayat şartları, temel ihtiyaçlar
Jüpiter & Ay düğümleri: Eğitim, okuyarak veya gezerek dünyayı geniş perspektiften deniyimlemek
Satürn & Ay düğümleri: Hayatın en büyük engel teşkil eden konularıyla yüzleşmek veya engelleri aşmak
Güncel Ay düğümleri, doğum haritanızdaki Ay düğümleri noktasına geri dönüş yaparsa hayatınızın en önemli dönemine girdiğinize işaret eder.
Açılar sert ise (kare, karşıt) yaşanacak önemli olaylardan memnuniyet duymayız, zorunlu aksiyonlar almak zorunda kalırız, açılar yumuşaksa (üçgen, kavuşum) gerçekleşen yeni gelişmeler bizi mutlu eder.
Aşağıdaki tabloda yükselen burcunuza göre, Kuzey Ay Düğümü’nün tahmini olarak hangi hayat alanınızdan geçtiğini bulabilirsiniz. Hayatınızda gerçekleşen olayları daha iyi irdeleyebilmeniz için bir önceki ve bir sonraki yükselen burcu da okumanızı tavsiye ederim, çünkü doğum saatinize bağlı olarak hayat alanlarında kayma yaşanabilir.

 

Yükselen Burcunuz
9 Mayıs 2017- 7 Kasım 2018
Kuzey Ay Düğümü’nün Geçiş Yaptığı Hayat Alanı
Yükselen Koç
Ay düğümleri 5/11 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğüm 5. evinizden geçiyor. Bu aksta gerçekleşen geçişler çocuklar, romantik ilişkiler, gerçek özünüzün ne kadar sahne alabildiği, kendinizi ne kadar özgür hissettiğiniz, başkalarının onayına ve alkışına duyduğunuz ihtiyaç, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ile ilgilidir. Çocuklarınız, ününüz, sportif veya sanatsal başarılarınız, aşklarınız gündeminize oturabilir. Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, gelecek için kurduğunuz hayallerden bir süreliğine uzaklaşmanız gerekebilir.
Yükselen Boğa
Ay düğümleri 4/10 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 4. evinizden geçiyor. Yaşadığınız evle, ailenizle daha fazla ilgilenmeniz, belki evde daha fazla vakit geçirmeniz gerekebilir. Ait olma duygunuzu neyin veya kimin doldurabildiğini deneyimleyebilirsiniz. Ait olduğunuz kişi, ait olduğunuz yuva ile ilgili gelişmeler yaşama ihtimaliniz var. Anne-baba boşanması veya anne-baba barışması söz konusu olabilir. Ait olduğunuz toprakların neresi olduğu, yaşamak istediğiniz ülke, şehir değişimi söz konusu olabilir.
Yükselen İkizler
Ay düğümleri 3/9 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 3. evinizden geçiyor. Önümüzdeki 1,5 yıl boyunca genişleme eğilimini alışık olduğunuz diyarlarda yapmaya çalışmakta fayda var. Bilinmez sokaklara girmemeniz gereken bir dönemden geçeceksiniz. Araba , ehliyet konuları, kısa seyahatler, kardeşlerinizin hayatı sizi etkileyebilir. Ana konu yakın çevreniz ile bağ kurma modelinizde gerçek sevgiye yer vermek ve özünüzü sevgi ve esprili bir şekilde ifade edebilmeyi başarmak. Yazmak, konuşmak, bol iletişim bu dönemde sizi gitmeniz gereken yöne daha çabuk götürecektir.
Yükselen Yengeç
Ay düğümleri 2/8 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 2. evinizden geçiyor.
Sahip olduklarınıza (maddi & manevi) yenilerini katma veya var olan, kullanma fırsatı bulamadığınız yeteneklerinizi, sermayenizi kullanmaya sizi yöneltecek olaylar gelişebilir. Maddi veya manevi doğuştan size armağan edilmiş ve tükenmez sermayenizin ne olduğunu anlamanızı sağlayabilecek bir geçiş. Miraslardan veya ortak işlerden para gelebilir.
Yükselen Aslan
Ay düğümleri 1/7 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 1. evinizden geçiyor.
Yepyeni bir hayat yolunun açılacağı bir dönem. Bu hayat yolunun ana teması, evlilikler, boşanmalar ve ortaklıklar. Gerçekten siz olabileceğiniz bir hayata adım atma, hayatı her zamankinden daha çok sevme şansınız var.
Yükselen Başak
Ay düğümleri 6/12 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 12. evinizden geçiyor.
Hoş veya nahoş bir sebeple dinlenmeye çekilme ihtiyacı duyacağınız bir dönem. Emeklilik söz konusu olabilir, bir süre işe ara verme söz konusu olabilir, bir süre hayat sahnesinden çekilme söz konusu olabilir, kontrolü sizde olmayan olaylar nedeniyle daha ruhsal, belki dini konulara kayma ihtimaliniz olan bir dönem.
Yükselen Terazi
Ay düğümleri 5/11 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 11. evinizden geçiyor.
Yepyeni bir sosyal çevre, önümüzdeki yaklaşık 20 yıllık dönemde sizi etkileyecek hedefleriniz, hayalleriniz ile ilgili bir geçiş. Gruplar, arkadaşlar, sosyal medya aracılığıyla popülarite kazanmanız söz konusu olabilir.
Yükselen Akrep
Ay düğümleri 4/10 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 10. evinizden geçiyor.
Direksiyonu dosdoğru kaderin sizi götürmeye çalıştığı yöne kıracağınız, özellikle kariyer ve toplum önündeki var oluşunuzun görünür bir şekilde önemli bir dönemece gireceği bir dönem. 10. evden geçen Kuzey Ay Düğümü sizi evinizden, alıştığınız, güvende hissettiğiniz ortamlardan uzaklara çekecek kadersel olaylar getirir.
Yükselen Yay
Ay düğümleri 3/9 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 9. evinizden geçiyor.
Kendinizin en geniş versiyonunun ne olduğunu görme ve gösterme ihtimali olan olaylar gerçekleşebilir. Uzak yerler, bilmediğiniz konular, size yabancı insanlar hayatınıza girebilir. Yayıncılık, yurtdışı, akademik konular veya eşinizin ailesi gündeminize gelebilir. Gerçeğe dönüştürmek istediğiniz rüyalarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.
Yükselen Oğlak
Ay düğümleri 2/8 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 8. evinizden geçiyor.
Hayatla alacak & verecek hesabını kapatma, borçları ödeme veya tahsil etme zamanı. Korktuğunuz şeyleri yapabilme cesareti göstereceğiniz olaylar sizi bekliyor büyük ihtimalle. Kredi başvurularınızın sonuçlanması, vergi borçları ile ilgili bazı konular, mide, pankreas, karaciğer, safra kesesi bağlantılı ameliyatlar gündeminize gelebilir. Kazanmadığınız paralar sizin olabilir veya kullanımınıza sunulabilir (eş, aile, miras yoluyla)
Yükselen Kova
Ay düğümleri 1/7 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 7. evinizden geçiyor.
Ödün vermeyi, uzlaşmayı, birlikte hareket etmeyi öğrenmeniz gerekecek olan bir dönem. Evlilik veya boşanma çok büyük ihtimaller arasında yer alıyor. Yolunuzu bir başkasının yoluyla birleştirmeniz mümkün olursa (evlilik veya ortaklık) güçlenebileceğiniz bir dönem.
Yükselen Balık
Ay düğümleri 6/12 aksını etkiliyor. Kuzey Ay Düğümü 6. evinizden geçiyor.
Ivır zıvırla, sizden emir alan veya size muhtaç olan kişilerle uğraşmanız gerekebilir. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz, bağımlılıklarınızı bırakmanız (isteğe bağlı veya bir hastalık nedeniyle mecburiyetten) gerekebilecek bir dönem. Yeni bir işyeri, yeni bir ofis, yeni bir ev hayvanı size hayat sevinci getirebilir.

 

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü