Cehennem Kusursuzlar ve Günahsızlar için Yaratılmıştır

Ağustos 2015

dreamstime_xs_17322141
Güneş Başak burcuna geçti. Güneş’in enerjisini takip ettiğimiz zaman yolumuzda hep ışık olur. O nedenle Güneş’in hangi burçta bulunduğu çok önemlidir. Güneş bizim yaşamımız için gerekli olan enerji kaynağıdır. Bu ay bizim yegane enerji kaynağımız, Güneş’imiz, titreşimlerini Başak burcunun üzerinden gönderiyor. Önümüzdeki bir yıl Başak burcu için en yoğun enerjisel krallığını yaşayacağı bir dönem. Dillere destan Jüpiter’imiz de bu ay Başak burcuna geçiş yaptı.
Jüpiter bizim sistemimizin ikinci Güneş’i gibidir ve bir yıl boyunca Başak burcunda ilerleyecek.
Astrolojide Ay düğümleri adını verdiğimiz kolektif olarak yönelmemiz gereken davranışları bize gösteren göstergeler de Başak burcuna geçmeye hazırlanıyor, 13 Eylül’de Başak burcunda Güneş tutulması da var.
Başak enerjisi Dünya’ya öyle bir bastırışa geçmeye hazırlanıyor ki hepimiz onun mesajını almak zorundayız.
Başak burcunun mesajı nedir?
Başak burcunun bir çok mesajı vardır, tüm diğer burçlar gibi. Ancak tüm mesajları almamıza, uzlaşmaları sağlamamıza, savaşları bitirmemize, başkalarına hizmet etmemize ve aklınıza gelecek tüm sorunları çözmemize katkıda bulunacak bir tek şey vardır: Alçakgönüllülük
Başak burcunun ana mesajı budur: Alçakgönüllü ol.
Başak burcu enerjisi öyle güzel, öyle kusursuz bir enerjidir ki olumlu kullanıldığı zaman tevazu sahibi, adanmış, hafif mahcup bir enerji verir bize; doğum haritalarımızda Başak burcu ile yönetilen hayat alanımız, içimizdeki el değmemiş toprakları gösterir bize ve bu güzellik bedenimizde, ruhumuzda hiçbir zehrin barınmasına müsaade etmez.
Ancak madalyonun öbür tarafında bu kusursuzluğu taşımayan, bakir olmayan her şeyi sorgulamaya, eleştirmeye, yargılamaya ve reddetmeye meyil gösterir.
Oysa kusursuzluk takıntısı ve alçakgönüllülük bir arada yürüyemez. Alçakgönüllü olmaya önce kendimizi kusursuz sanmayı bırakmak ile başlamalı daha sonra insan formundaki hiçbir varlığın kusursuz olamayacağı gerçeğini kabul etmeli ve son aşama olarak da insanın kusurlarıyla güzel olduğu gerçeğinin farkına varılmalıdır.
Zodyak’ta Başak burcunun tam karşısında Yaradan’a teslimiyetin, kusurları sorgusuzca affetmenin, merhametin enerjisini temsil eden Balık burcu oturur. Bu bir tesadüf müdür? Tabii ki hayır. Kusursuzluk takıntısının tam karşısına oturan Balık enerjisi Başak enerjisine düşmemesi gereken dipsiz kuyuyu aynalamaya çalışır.
Kusursuzluk diye bir şey yoktur, olmamalıdır; o enerji kusursuzluk olarak değil, adanmışlık olarak kullanılmalıdır.
Yaptığınız her şeyi mükemmelce ve adanmışlık hissi ile yapın ama şunu aklınızdan hiç çıkarmayın: Tevazu, kusursuzluk takıntısının yegâne panzehiridir.

Saflık, sadelik dolu, tüm hünerlerimizin bizi ustalığa taşıdığı mükemmel bir ay, mükemmel bir yıl olsun.

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü