Geç Açan Çiçek

Aralık 2015

oglak-i
22 Aralık sabahı Güneş Oğlak burcuna geçiyor.Oğlak burcu, her zamanki gibi, burcunuz ne olursa olsun doğum haritanızda bir hayat alanını yönetir ve o hayat alanında siz de Oğlak burcu için tarif edilen enerjiyi yaşarsınız.Oğlak burcu enerjisini tarif etmeye gelince gerçekten de “anlatılmaz, yaşanır” tanımlaması çok uygun düşer.Nasıl zor, nasıl ağır, nasıl görmüş geçirmiş bir enerjidir o; taşıyan bilir. Tecrübenin, yaşanmışlığın, istediğini elde etmenin enerjisidir. İstediğini elde etmenin nelere mal olduğunu, elde ettikten sonra anlamanın enerjisi.
Satürn yönetiminde sapasağlam bir enerjidir. Sözünün eri, girdiği yoldan dönmeyen, tırmandığı dağlarda önüne çıkan her dağı deviren enerji.O nedenle çok yorgundur. Oğlak burcu insanları, yükselen burcu ve Ay burcu Oğlak olan kişiler, Satürn’ü doğum haritalarında çok güçlü olan kişiler kontrolü elden bırakmakta en zorlanan kişilerdir. Onlar kaderlerini kontrol etmek isterler. Herkesin doğum haritasında bir Oğlak burcu, bir Satürn vardır, Yani herkesin hayatında dışarıdan baktığımızda göremeyebileceğimiz farklı zorluklar ve yorgunluklar vardır. Bazı kişiler direkt bu burca doğarak veya yükselen Oğlak enerjisi aracılığıyla hayatı göğüslerler, bazı kişiler daha kısıtlı bir şekilde bu enerjiyi deneyimlerler. Ama hayatınızın hangi alanı sizi en çok uğraştırıyorsa, neyi disipline etmekte ve kontrol etmekte zorlanıyorsanız orada ya Oğlak burcunu ya da Satürn’ü bulursunuz.
Belki iş, belki aile, belki evlilikler, belki çocuklar, belki para, belki de karakterinizi (yükselen Oğlak) kontrol altına alamıyorsunuz bir türlü. Ama size bir iyi, bir kötü haberimiz var.İyi haber: Oğlak burcu nereye konumlandıysa hayatınızın en büyük başarısı oradan gelecek.Kötü haber: Geç gelecekOğlak burcu için İngilizce’de “Late Bloomer” denir. Yani “Geç Açan Çiçek.”Ancak bu çiçek öyle güçlü, öyle güzel ve öyle dayanıklıdır ki; bir kere açtığı zaman hiçbir çiçeğin başaramadığı kadar uzun ömürlü, hayranlık uyandıran bir çiçek olur çıkar.
Oğlak burcu Astroloji’de 10. ev dediğimiz hayat alanını yönetir. Bu hayat alanı, yani 10. ev, birçok anlamının yanı sıra, hepimizin hayranlık duyduğu çiçeğin ne olduğunu bize söyler, bir gün olmak istediğimiz çiçeğin cinsi hakkında bilgi verir. Bu hayat alanı bir doğum haritasında, yani bir insanın hayatında gelebileceği en yüksek nokta, zirvedir.Dayanıklı, sorumluluk sahibi, sözünün eri Oğlak enerjisinin zirveye tırmanırken düşmemesi gereken tuzak ise yalnızlık ve yorgunluktur. Yine sırtımızda umut dolu bir hediye çuvalı ile yeni bir yıla girerken, tırmandığınız dağlarda yolunuz açık, kalbiniz ferah, sevdikleriniz yol arkadaşınız olsun.”Yorgunluğun yüreğinin içine çökmesine izin verme.” Haruki MURAKAMİ
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü