Gerçek Aşk, Sahte Aşk

Nisan 2016

6ffc8b_cc3a4c5e6b9b4aa1ae2488cb5565f38a
Venüs Balık burcundaki yolculuğunu bitirmek üzere. Çok taze bir Kiron kavuşumu da yaşadı ve geçmiş gönül yaralarını sarmak için  bize fırsat verdi.
Venüs Balık burcunda kendini aşk için heba eden bir Mecnun’dur, bir Leyla’dır. Çok çok çok sever. Ancak KÜÇÜK  bir problemle sever. O çok çok sevgi gerçekten var mıdır? Venüs kesinlikle Balık burcunda sevdiğiyle bütün olma arzusuyla yanıp tutuşur ancak Venüs Balık burcundan geçerken pembe gözlük takar.  Gerçekten bir sevdiği var mıdır acaba? Gerçekten bir sevdiği olmak ne demektir acaba? Gerçekten sevmek ne demektir?
Venüs Balık burcunda aldanmaya, olmayanı hayal etmeye en meyilli olduğu dönemdedir. Çünkü Venüs Balık burcunda hayal kurmak  ve  aşk uğruna yok olmak ister, perişan olmak ister.
Oysaki  5 Nisan’dan itibaren başlayacağı Koç burcundaki yeni yolculuğu hayal kurmak değil,  tamamen yaşamak üzerinedir.
Gerçek aşk nedir? Sahte aşk nedir?
Gerçek Aşk:
Gözlerinin içine bakabildiğiniz elle tutulur, gözle görülür bir kişinin hayatınızda olması, size kendi hayatında yer vermesi
O kişiyle yaptığınız saçma sapan veya derin sohbetler
Birlikte attığınız kahkahalar
Sarılarak uykuya daldığınız geceler, sarılarak uyandığınız sabahlar
Birbirinizden nefret ettiğinizi sanarak uykuya daldığınız geceler, onsuz hayatın tadı tuzu olmayacağını anlayarak uyandığınız sabahlar (büyük ihtimalle hala somurtmaya devam edersiniz ama aşk işte)
Anneniniz hastalandığında birlikte hastaneye koşturduğunuz günler
Ay sonunu getirmek için bu ay nelerden kesmeniz gerektiğinin hesabını yaptığınız günler
Omzunda ağladığınız veya sevinç gözyaşlarıyla sarıldığınız günler
Şımardığınız, çocuk olduğunuzu hissettiğiniz anlar
Sizi delirtmek üzere olduğunu veya onun yüzünden artık nefes bile alamadığınızı düşündüğünüz  günler. Ancak  gözlerinin içine yarım dakika bakmayı başarabildiğiniz zaman  hayatınızdaki en güzel kararlardan biri olduğunu bildiğiniz anlar
Gece horladığında tekme atmak istediğiniz ama onun yerine omzunu veya saçını okşayarak yön değiştirmesini sağladığınız anlar veya  tekme atma arzunuza yenik düştüğünüz anlar
Neredesin? Kiminlesin? Kaçta geleceksin? sorularını hoş görmeye ve hayatınızın bir parçası kabul etmeye başladığınız günler
Yüzündeki çizgilerde kendinizden hatıralar görüp o çizgileri öpmek istediğiniz anlar
Bağırtılar, çağırtılar, tehditler, somurtmalar, kıskançlıklar, aptal şakalara kızgınlıklar, iddialaşmalar
Bir türlü mutabık kalınamayan seçimler, yol ararken çıkan kavgalar, geç kalınan bir randevu yüzünden birbirinizi yemeler
İçindeki güzelliğe tapmaya başladığınız için dışına kör olmaya başladığınız günler…
Gerçek aşk bir vurgun değil, küçük maddelerden oluşan çok uzun bir listedir, bir romandır. Belki bir vurgun olarak başlamaktır ama vurgun olmaktan çıkıp gerçek aşk romanının bir parçası olmayı kabul etmektir.
Yukarıdaki listeye benzerlerini siz de ekleyebilirsiniz, ben gerçek aşkın kapanışını şu dörtlüyle yapmak istiyorum:
Sadakat, Saygı, Sorumluluk, Güven
Sahte Aşk’a gelince:
Yukarıdakilerin olmadığı her türlü duygu formu
5 Nisan’da Venüs Balık’tan çıkıp Koç burcuna geçecek. Venüs burç değiştirdiği zaman bizim de sevme tarzımız, arzularımız enerji değiştirir.
Koç burcu gerçek aşkın burcu değildir, ama Koç burcu seçim yapmanın, sevdiği için ölümü göze almanın burcudur.
Eğer hayatınızda bir gerçek aşk varsa,  herkese nasip olmayan, birçok insanın uğrunda ölmeyi göze alacağı bir şeye sahip olduğunuzun farkına varma zamanı. Zira Koç burcundaki Venüs’ün  getireceği “yeni birilerini dene”  enerjisi çok güçlüdür ve bu tuzağa karşı çok dikkatli olmanız gerekiyor.
Eğer hayatınızda aşk yoksa veya sahte bir aşk varsa, Koç burcunun “yeni birilerini dene” enerjisi sizin için bir tuzak değil, bir fırsat.
Venüs tam da cesaretini  üzerine toplamışken  “Kaçak Gelin” filminde geçen ve kitabımda  “Gerçek bir ilişkiyi göze almanın ve aşkın avuçlarınızdan kaçmasına izin vermeyişin teklifi “adını verdiğim bölümü paylamak istiyorum:
“Sana garanti veriyorum, zor günlerimiz olacak. Sana garanti veriyorum birimiz veya her ikimiz birden arkamızı dönüp gitmek isteyeceğiz. Ama yine sana garanti veriyorum ki; eğer bugün burada sana benim olur musun diye sormazsam, hayatımın geri kalanında pişmanlık peşimi bırakmayacak”
Venüs Koç burcundan geçerken size ihtiyacınız olan tüm cesareti verir.
Kullanıp kullanmamak size kalmış.
Sevgiyle kalın.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü