Gönlümüzdeki “Aslan”

Temmuz 2016

shutterstock_321912437
22 Temmuz günü Güneş Aslan burcuna geçiyor. Güneş Aslan burcunda çok güçlüdür. Güneş’in Aslan burcu geçişine  “Kral’ın evine dönüşü” diyorum ben. Güneş bütün bir yıl boyunca muhalif ve destek enerjileri ziyaret için  Zodyak’ı gezer, diğer bölgelerde neler olup bittiğine bakar, diğer enerjileri bizzat tecrübe eder. Güneş bizim en güçlü yanımız, hayatı ve karşılaştığımız insanları hazmetme kapasitemizdir. Güneş Aslan burcundayken çok güçlü bir özgüven ve cesaret ile titreştirir gökyüzünü. Aslan burcu cesaretin, sadakatin ve gerçek aşkın enerjisini taşır. Güneş kendi burcuna torpil geçmiş ve herkesi hayran bırakabilecek bu üçlüyü, yani cesaret, sadakat ve gerçek aşkı kendi burcuna mal etmiştir. Ama her zamanki gibi biz biliyoruz ki hepimizin Aslan burcu enerjisi ile hareket ettiğimiz bir hayat alanımız var. Hepimizin gönlünde bir “Aslan” gizli.
Aslında Güneş Aslan burcundan geçerken bizlerin en güçlü hissedeceği enerji eğlenmek ve hayatı bir çocuk gibi keyifle ve saf sevgiyle yaşamak olmalıdır. Ancak içinden geçtiğimiz günlerde kaç kişinin canı eğlenmek istiyor bilmiyorum, Güneş’in bu yılki Aslan burcu geçişini alternatif olarak kendimizi yönetmeyi öğrenmek için kullanabiliriz. Güneş bizim en yönetken enerjimizi tetikler, içimizdeki enerjiyi yönetmek demek, dışımızdaki dünyayı yönetebilmek ile aynı şeydir. İçimizdeki Mars’ı (Öfke, korku, risk hesaplayamama) kontrol edemez isek dışımızda bu duyguları körükleyen durumları da kontrol edemeyiz. Aynı şekilde içimizdeki Venüs’ü (Zevk ü sefa merakı, bağımlılıklar, arzular) kontrol edemez isek dışımızda bu duyguları körükleyen durumlar ile karşı karşıya kalırız.
Bedeninde taşıdığı Güneş enerjisi güçlü ve dengeli olan kişiler veya Güneş’in Aslan burcundan geçişindeki enerjiye açık olup içine bu enerjiyi alabilen kişiler hayattaki en önemli yetiye sahip olurlar: Doğru zamanda, doğru aksiyon alma yetisi.
Güneş bu yılki Aslan burcu geçişinde her yıl olduğu gibi Ay ile bir kavuşum yaşacak. Bu yılki kavuşum, yani Aslan burcu Yeniay’ı 2 Ağustos’ta gerçekleşecek, Satürn tarafından desteklenen cesur ve sabit bir enerjide gerçekleşecek bu yeniay çok önemli bir başlangıcın habercisidir. Zira takip eden  dolunay 18 Ağustos’ta bir Ay  tutulması olarak gerçekleşecek.
Bazılarımız Güneş’in bu yılki geçişini hayatımız kavruluyormuş  gibi hissedebiliriz. Çünkü Güneş’in Aslan burcundan geçişi bazen ortalığı yakar, hayatımızı kuraklaştırır. Aslan burcu “Gerçek Aşk”ın burcudur. Biliyorsunuz bir çok aşk hikayesinde “Gerçek Aşk Öpücüğü”  hikayenin kahramanını hayata döndürür. Bizler de bu ay kurak hayatlarımızı “Gerçek Aşk Öpücüğü” ile canlandırabiliriz.
Güneş ve Aslan burcu sadakatin enerjisidir. Her yıl bilsek de bilmesek de Güneş Aslan burcundan geçerken bizler de sadakat testinden geçeriz. Geçtiğimiz sadakat testi ise özümüze ne kadar sadık kaldığımız, özümüze uygun bir hayat yaşayıp yaşamadığımız, gönlümüzdeki “Aslan”ı tanıyıp tanımadığımızın testidir.
Bu ay kendinize sorun: “Sadık kalabilecek kadar sevdiğim ne var bu dünyada, hayatımda?”
Bulduğunuz cevap, size özünüzün ne veya kim tarafından aynalandığını söyleyecektir.
Kendi kendinizin kralı olduğunuz bir ay dilerim.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü