Gözden Çıkardığını Elden Çıkar

Ağustos 2016

basak
Güneş yarın -22 Ağustos- Başak burcuna geçiyor.
Güneş’in Başak burcuna geçişiyle birlikte Başak burcunda 4 gezegen ve KAD (Kuzey Ay Düğümü) ile birlikte  bir enerji  yığılımı yaşanacak. Herhangi bir burçta Güneş, kişisel gezegenler ve KAD bir araya gelmişse  ve bir de üstüne bir Güneş Tutulması yoldaysa, Merkür kendi burcu olan Başak’ta geri gitmeye hazırlanıyorsa; o burcun enerjisi kesinlikle “Herkes sussun, beni dinleyin” diyordur.
Burcumuz ne olursa olsun, Başak burcunu dinleyeceğiz önümüzdeki ay, istesek de istemesek de.
Kimimiz günlük hayatımızın düzeninde çok önemli yeni başlangıçlar ile, kimimiz belki bir takım sağlık bağlantılı konuların gündeme gelmesiyle, kimimiz yeni bir iş ile, kimimiz yeni bir beslenme tarzı ile.
Hemen hemen herkes yaptığı işi sorgulayacak önümüzdeki ay boyunca. Yaptığınız iş bütün gün evde oturup TV seyretmek de olabilir, sabah 9 – akşam 9 kafa kaldırmadan karşılığında para kazanılan bir şey de olabilir. Siz her gün düzenli olarak ne yapıyorsanız o sizin işinizdir. Bütün gün TV seyrediyorsanız, siz bir TV seyredicisinizdir. Bütün gün kitap okuyorsanız siz bir okuyucusunuzdur. Bütün gün yük taşıyorsanız yük taşıyıcı, bütün gün belli bir adı olan bir meslek icra ediyorsanız  o meslek sizin işinizdir.
Gökyüzündeki  bütün bu enerji zorlamaları bütün gün ne yaptığınıza, yaptığınız şeyi ne denli adanmışlık ve memnuniyet ile yaptığınıza bakmanızı istiyor. Başak burcunda Güneş tutulması var, Saturn ve Neptun birbiri ile kare açıda, Mars ve Saturn kavuşmak üzere, bu gökyüzü olaylarının tamamı, hayal ile gerçeğin, kafadaki ile gerçek hayattaki varoluşun doğru düzgün irdelenip bir düzene oturtturulması için enerji baskıları.
Başak burcu yazın sonunda başlayan bir burçtur ve bazı çevreler tarafından horlanarak “Hizmetçilerin Burcu” yakıştırmasına layık görülür. Sebebi temizleyen, saflaştıran bir enerji olmasıdır. Bu temizlik işlemi için “Hizmetçilik” de diyebiliriz, “Arındırmacılık” da diyebiliriz.
Bu ay “Arınmak, iyiyi kötüden ayrıştırmak, temizlenmek” ana temadır. Hepimiz günlük rutinimizde yeni bir arınma modeline geçiş yaparak bu enerjiyi kullanabiliriz. Anlamsız ilişkilerden arınma, boş hayallerden arınma, toksik arkadaşlıklardan arınma, evimizdeki, ofisimizdeki ihtiyaç dışı eşyalardan arınma, geçmişten arınma, etiketlerden arınma.
Başak burcu saf olmanın enerjisidir. Hayatımızda yer verdiğimiz ve biz olmayan her şey, herkes bizim saflığımızı bozar. Onlar pis olduğu için değil, bizimle etkileşimleri zararlı bir etkileşim olduğu için bizim saflığımızı bozarlar. Bize zararlı kişiler ve bize zararlı işler  başkalarına aittirler, zarar vererek de  zaten bu mesajı vermeye çalışırlar.
Önümüzdeki ay bize zarar veren her şeyi  elden çıkarma, çöpe atma ayı. Birini çöpe attığınızda veya biri sizi çöpe attığında değeriniz değişmez. Tam tersi sizi çöpte bulup havalara zıplayacak başka bir ihtimale kapınız açılır. Bu ay ne kimsenin hayatında kalmak uğruna çöp muamelesi görün, ne de size ait olmayan kişileri hayatınızda tutmaya çalışıp onlara çöp muamelesi yapın. Aynı şey kişiler kadar işiniz, eşyalarınız, arabanız, eviniz, rutin hayatınızda size eşlik eden her şey için geçerlidir.
Bu ay arınma ayı, yeni bir düzen oluşturma ayı, çöp sandığımız hazinelerin gerçek sahiplerine geçmesine izin verme ayı. Bazen bu enerjiyi ev satarken ve araba satarken çok yoğun deneyimleriz. Bizim elden çıkarmak için can attığımız bir şeyi gözlerinde ışıklar saçarak, mutlulukla kucaklar bir diğeri.
Bu ay elden çıkarma ayı, gözden çıkardığımız hiçbir şeyi elde tutmaya çalışmanın manası yok, hem bize hem de elde tutmaya çalıştığımız kişiye veya mala zarardır bu. İşimizi, eşimizi, arkadaşımızı sürekli yargılamamıza, eleştirmemize sebep olur gözden çıkardığımız bir şeyi elde tutmak.  Bu ayın enerjisini anlatan çok güzel bir söz var, tabii orijinali İngilizce olduğu için vurgusu biraz düşününce anlaşılabilen bir söz ama biz vurgusunu yukarıda yaptık zaten. Bu ayın özeti şudur:
“One man’s trash is another man’s treasure”
“Birinin çöpü, diğerinin hazinesidir”
Arınma ayı bu ay.
Bedeni de, ruhu da temizleme ayı, “Hizmetçilik” ayı bu ay. Bu  Dünya’ya yapacağımız en büyük hizmet, en faydalı katkı bedenimizi ve ruhumuzu temiz tutmaktır.
Hiç kimse, hiçbir şey çöp muamelesi görmeyi hak etmiyor, herkes bir hazine, değerini bilene…
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü