Güneş Balık Burcunda – Bırak Geçmiş Geçsin

Şubat 2017

balik

 

Güneş Balık burcuna geçiyor ve 20 Mart tarihine kadar Balık burcunda kalacak.
Burcumuz ne olursa olsun, gökyüzündeki en önemli hareket her zaman Güneş’in burç değiştirmesidir. Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte hepimizin yaşam kaynağı, enerji kaynağı değişir. Güneş’in geçiş yaptığı burç kendi burcumuzla uyumsuz bir burçsa, Güneş’in ilgili burçtan geçişi bizim için daha sıkıntılı olur. Örneğin, Güneş Balık burcundan geçerken tüm değişken burçları ve değişken burçlarda gezegeni, yükseleni olan kişileri rahatsız eder. Değişken burçlar İkizler, Başak ve Yay’dır.
Güneş Balık burcu geçişinde su burçlarına bol keseden enerji dağıtırken, değişken burçlara çok daha cimri davranır. Tabii bazen Güneş’in bize karşı cimri olması bizim lehimizedir. Örneğin, yazın tam ortasındaysak, Güneş’in cimriliği nefes almamızı, kavrulmaktan korunmamızı sağlar. Ancak Balık burcu Güneş’i, henüz Güneş’in cimri olmasını istemeyeceğimiz bir döneme denk gelir.
Balık burcu Güneş’i her yıl, istisnasız olarak sağlam bir mesajla bize gelir: Geçmişi geride bırak
Geçmişi geride bırakmak, bir arabanın el frenini indirmek gibidir. Geçmişi geride bırakmamak da el frenini indirmeden yola devam etmeye çalışmak gibidir. Geçmiş, adı üstünde olan bir kavramdır. Geçmesi gereken bir kavramdır. Geçmişi geride bırakmak için yılın en güzel zamanı Güneş’in Balık burcundan geçtiği zamanlardır. Ayrıca bu yıl 26 Şubat’ta Başak-Balık hattının son tutulmasını Balık burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması olarak yaşayacağız.
Özellikle son 1,5 yılımıza damga vuran, yani  Kasım 2015  tarihinden bu yana, Ay Düğümleri Başak- Balık eksenine geçtiğinden bu yana hayatımıza kaos getiren ve hayatımızdan çıkmasının bizi iyileştireceğini bildiğimiz ama bir türlü vazgeçemediğimiz şeylerden vazgeçme zamanı. Bu vazgeçme bir kişi için olabileceği gibi, çoğunlukla bir oluş hali, bir alışkanlık ile ilgilidir.
Balık burcu enerjisi boş direnç gösterisine son vermenin, affetmenin, yumuşak olmanın enerjisidir. Tabii ki bu oluş hali her zamanki gibi bu enerjinin olumlu kullanımıdır. Enerjinin olumsuz kullanımı ise kaos, yön kaybı, affetmek ile unutmayı birbirine karıştırmak olarak zuhur bulur.
Affetmek, kendimize verdiğimiz bir armağan olup, bizi üzen kişi veya kişilere nefret kadar güçlü bir duyguyla hayatımızda daha fazla yer vermemeye karar vermektir. Çoğumuz hayatımız boyunca nefretimize layık olabilecek çok az insanla karşılaşırız aslında. Nefret çok güçlü bir duygudur ve önüne gelenden nefret ettiğimiz zaman, gereksiz yere en güçlü duygularımızdan birini o kişiye veya kişilere bağışlarız.
Aslında affetmek en büyük intikamdır. Enerji boyutunda söz konusu kişi affedildiğini ve artık sizin hayatınızdaki güçlü konumunu kaybettiğini hissedecektir. Bazen o kişi büyük bir şükür duyacak ve teşekkür edecektir, bazen sizin nefretinizi tekrar kazanmak için sizi sürekli didikleyecektir. Çünkü sevginizi kazanmayı başaramamış o kişinin sizin nefretinize ihtiyacı vardır. Sizinle tek bağ kurma yolu olarak bunu bulmuştur. Ancak bu o kişinin problemidir. Affetmeyi karşıdaki kişiye bir lütuf olarak görmeyi bırakmak  demek, Güneş’in Balık burcundan bize gönderdiği enerjinin bize varması demektir.
Bu ay affetme ayı, sadece başkalarını değil, kendimizi de affetme ayı. Geçtiğimiz yıl boyunca yaptığımız hataları geride bırakıp, yeni bir sayfa açmak için hazırlık yapma ayı.  Tek hatırlamamız gereken şey affetmek ve unutmak farklı şeylerdir. Affetmek bizi kurtarır, unutmak ise aynı acının veya hatanın farklı bir versiyonunu hayatımıza davet eder.
Balık burcundan sonra Koç burcu başlar. Yeni başlangıçların burcu.
Koç burcu bir defterin yeni açtığımız boş sayfası gibidir. O boş sayfayı açmak için sayfayı çevirdiğimiz an ise Güneş’in Balık burcundan geçişi boyunca bize göndereceği enerjinin ne anlama geldiği ile ilgilidir…

 

*Bu ay grup çalışmamızda bedenimizdeki çevremizle bağ kurma enerjimiz olan Merkür’ü dengeye sokacağız.
Grup çalışması detayları için lütfen tıklayınız

 

 

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü