Güneş İkizler Burcunda – Sorularla Gelen Mutluluk

Mayıs 2017

FullSizeRender

 

20 Mayıs-21 Haziran
Güneş İkizler burcuna geçiyor.
Aylık değişmez mottomuz: Güneş nereye biz oraya.
Güneş’in içinden geçtiği burç, bizim burcumuz ne olursa olsun, ay boyunca Güneş’in sağladığı enerjinin formunu belirler ve bizi etkiler.
İkizler burcu Güneş’i, bağ kurmak isteyen, öğrenmek isteyen bir Güneş’tir. Güneş’in İkizler burcundan geçtiği dönemlere sorular damga vurur. İkizler burcunun tam karşısında Yay burcu yer alır. İkizler burcu soruların, Yay burcu cevapların enerjisidir. İkizler burcu naif bir enerjidir çünkü bizi soru sormaya teşvik eder. Soru sormak demek, bilmediğini kabul etmek demektir. İkizler burcu konuşmak, iletişim, kendini ifade burcudur. Ancak ana enerji konuşmaktan ziyade dinlemek, duymaktır. İkizler burcunun  iletişim, konuşma, yazma versiyonlarının altındaki kök enerji çevreyle bağ kurma enerjisidir. İnsanoğlunun bağ kurma modelleri konuşmak, dokunmak ve göz temasıdır. Boğa burcu dokunarak, Yay burcu göz temasıyla bağ kurmamızı sağlarken, İkizler burcu da konuşarak ve dinleyerek bağ kurmamızı sağlar.
İkizler enerjisi, Yay enerjisi gibi sezgiler ve varsayımlar üzerinden çalışmaz, bilgiye sorarak direkt yoldan ulaşmak ister. Varsayım hem yorucu hem de önyargı tehlikesi taşırken, kafamızdaki bir şeyi bir çocuk masumiyetiyle sorabilmek ve cevabı dinleyebilmek iletişimde bulunduğumuz kişilerle ilişkilerimizi sağlamlaştırır. Birçok ikili ilişki varsayımlar yüzünden sona ermekte veya başlayamamaktadır. Oysaki soru sormak, soru sorabilmek ve son raddede cevabı hazmedebilmek bir çok ilişkiyi kurtarabilir veya düşmanlaşmayı bertaraf edebilir.
İlişkilerin ana malzemesi sevgidir, içinde sevgi olan ilişkiler hayatta kalma şansı en yüksek ilişkilerdir. Ancak doğru iletişim bir ilişkiyi hayatta kalmaktan öteye taşır ve ilişkinin hem hayatta, hem de ayakta kalmasını sağlar. Sevgi bir ilişkinin kanı canıysa, iletişim ilişkilerin iskelet sistemidir.
Her birimizin doğum haritasında bir İkizler burcu ve bir Merkür vardır. Bu iki enerji bizim iletişim yetilerimiz hakkında bize bilgi verir. Güneş her yıl İkizler burcundan geçerken bizim iletişim modelimizdeki artılar ve eksiler ile ilgili bizi aydınlığa kavuşturacak bazı olaylar yaşarız. Çünkü Güneş’in geçtiği burç söz konusu enerjiyi hayatımızda nasıl kullandığımızı anlamamızı sağlar.
Önümüzdeki bir ay boyunca varsayımlara mola verip, kafamızda bir soru belirdiği zaman bu soruyu muhatabına yöneltmemiz faydalı olacaktır. Aslında sözcükler her birimizin en güçlü silahıdır. Bizler bu silahı bazen karşımızdakilere yöneltiriz ve can yakarız, bazen de yönelttiğimiz silahlar geri teper ve bizim canımız yanar. Bunu hemen hemen hepimiz yaparız, ne kadar donanımlı olursak olalım dilimiz bizim en zor kontrol ettiğimiz parçamızdır.
İkizler burcu Merkür tarafından yönetilir. Enerji Astroloji’de Merkür, Boğaz Çakra’ya denk gelir ve boğaz, omuzlar, ağız, dil, boyun bölgesini temsil eder. Yediğimiz her şey boğazımızdan geçerek midemize ulaşır. Duyduğumuz her söz veya söylediğimiz her söz de boğazımızdan geçer. Ağır sözler bize giriş yapsa da, bizden çıkış yapsa da bizi yaralar.
Bu yılki Ramazan boyunca ağırlıklı olarak Güneş İkizler burcunda seyrediyor. Oruç tutmak Merkür merkezini yani boğaz çakrayı temizlemeye yarar.
Merkür merkezini temizleyen diğer pratikler aşağıdaki gibidir ve önümüzdeki bir ay boyunca bu egzersizlerden faydalanabiliriz:
Yalan söylememek
Varsayımda bulunmamak
Dedikodu yapmamak
Oruç tutmak veya az yiyip içmek
Boyun ve omuz egzersizleri
Nefes egzersizleri
Dil temizliği (Dil fırçası ile günde 2 defa)
Dil egzersizleri:
Dil buruna, dil çeneye (4 aşağı, 4 yukarı toplam 8 kez)
Dil sağ kulak, dil sol kulak ( 4 sağ, 4 sol toplam 8 kez)
Dil ucuyla ağız içinde daire çizilmesi ve ters yönde yapılması (ağız kapalı) 4 x 2
Dil ucuyla ağız içinde büyük  daire çizilmesi ve ters yöne yapılması (ağız açık)  4 x 2
Dil ucuyla daire şeklinde dişlerin (üst ve altın) içten sayılması ve ters yönde sayılması
Dilin çiğnenmesi

 

Güneş’in bu yılki İkizler burcu yolculuğunun herkes için tatlı dilli ve güler yüzlü bir yolculuk olması temennisiyle…

 

*Bu ay grup çalışmamızda bedenimizdeki sevme-sevilme-sevdiğine güvenme enerjimiz olan Ay’ı  dengeye sokacağız.
Ay Merkezi grup çalışmamız için lütfen tıklayınız

 

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü