Güneş Koç Burcunda – Kahramanınla Tanışma Zamanı

Mart 2017

as-01
Güneş Koç burcuna geçiyor.
20 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda seyredecek.
Güneş’in en sevdiği burç Koç burcudur ve Güneş Koç burcundan geçerken gerçek bir Güneş olur.
Gerçek bir Güneş olmak ne demektir?
Gerçek bir Güneş olmak en kısa anlamıyla hükmetmeden yönetmeyi bilmektir. Lider kelimesi “Lead Etmek” anlamındadır. Yani yolu önden yürüyerek arkadan gelenlere yol açmaktır. Güneş Aslan burcunu yönetir ve Aslan burcu hükmetmekle ilgilidir, krallarla ilgilidir. Bir kral yol açmak yerine, açılmış bir yoldan yürüdüğü sürece asla lider olamaz, sadece takipçi olabilir.
Koç burcu gerçek liderliğin burcudur, takip etmez, takip edilme arzusuyla yanıp tutuşmaz. Bildiğini okur, çok dolaysız bir enerjidir. Tabii ki her türlü güzel özellik bizi yüceltebileceği gibi, bizi alçaltma gücüne de sahip olur. Sahip olduğumuz özellikler bize sahip olmaya başladığında yücelme hemen hemen her zaman düşüşle sonuçlanır.
Koç burcu enerjisi hep bildiğini okuma, kimseyi takip etmeme, ister beğenin ister beğenmeyin ben buyum diretmelerini, kendine başka bir yol gösterilmeye çalışıldığında meydan okumalarını kontrol altına alamadığı zaman, kaba, agresif ve uzlaşmaz bir enerji olarak karşımıza çıkar.
Güneş Koç burcundan geçerken hepimiz hayatımızın lideri olma şansı yakalarız. Koç burcu Zodyak’taki ilk burçtur ve başlangıçları temsil eder. Gerçekleştirmek istediğiniz, cesarete ihtiyacı olan bir şeylere başlamak için Güneş’in Koç burcundan geçtiği dönemler en güzel dönemlerdir. Ancak her yıl Güneş Koç burcundan geçerken gökyüzünde başka göksel hareketler de mevcuttur. Güneş’in bu yılki Koç burcu yolcuğu sırasındaki cesur başlangıçlar gecikmeli sonuçlarla bize gelebilir ve bazı değerler çatışmasına sebep olabilir. Venüs ve Merkür’ün geri gitme dönemlerine denk gelen bu yılki Güneş Koç burcu yolcuğu aynı zamanda Jüpiter- Pluto karesi ile birlikte başlıyor. Jüpiter- Pluto karesi, cesur başlangıçlar yapmak isteyen Güneş Koç enerjisini kurallar ve doğru-yanlış sorgulamaları arasına sıkıştıracaktır.
Her yıl bir ay boyunca Güneş  hepimizin bir hayat alanını aydınlatır. Aydınlattığı hayat alanında daha önce görmediğimiz veya görmek istemediğimiz şeyleri görme şansı yakalarız. Koç burcuyla yönetilen hayat alanımız hem en tehlikeli, hem en güçlü hayat alanlarımızdan biridir. Tehlikelidir çünkü bitmeyen bir savaşa işaret edebilir, güçlüdür çünkü enerjimizin lideri, kurtarıcı komutanı bu hayat alanıdır. Güneş Koç burcuyla bağlantılı hayat alanımızı aydınlattığı zaman mesajı şunlardan biridir:
Cesur ol, tek başına da yapabilirsin.
Yıkıcı olmak-hep terk etmek- hep vazgeçmek eğilimine dikkat et.
Herkesin sınırları kıymetlidir, kendi sınırlarını koru, başkalarının sınırlarına saygı göster.
Hayatı yakalamak, yaşamak için harekete geçmeye ihtiyacın var.
Hayatın  bir savaş meydanına dönmüşse aklın ve kalbin savaşıyor demektir.
Başlamak zordur, cesaret ister ama devam ettirebilmek daha da büyük cesaret ister, başlangıçtan başlangıca atlama eğilimine dikkat et.
Güneş önümüzdeki bir ay boyunca yükselen burcunuza göre aşağıdaki hayat alanınızdan geçecek. Doğum saatinize bağlı olarak bu hayat alanı kayma gösterebilir, o nedenle yükselen burcunuzdan bir önceki ve bir sonraki  yükselen burçları da okuyarak önümüzdeki bir ay boyunca, hatta hayatınız boyunca her yıl Güneş Koç burcundan geçerken hangi hayat alanınızı aydınlattığını görebilirsiniz.
Koç burcuyla yönetilen hayat alanınız bitirmek istemediğiniz savaşların ve kavgaların yerini de bize gösterir. Koç burcuyla yönetilen hayat alanınızda önce kendinizi kurtarmanız gerekecektir.

 

Yükselen
Koç Burcuyla Yönetilen Hayat Alanınız
Koç
1. evinizden geçiyor. Dış görünüşünüz, tepkileriniz, davranışlarınız mercek altında. Kendinizle, hayatla bitmeyen bir yarış ve savaş içindesiniz. Dünyayı rakibiniz değil, işbirlikçiniz olarak görmeyi öğrenmeye çalışın.
Boğa
12. evinizden geçiyor. Geçmişle, bugüne kadar hiç kimsenin kontrol edemediği veya galip gelemediği şeylerle, görünmez veya var olmayan düşmanlarla savaşıyorsunuz. Cesaretinizi gizliyorsunuz. Muhtaç kişilere kurtarıcı olmak istiyorsunuz.
İkizler
11. evinizden geçiyor. Gelecekle savaşıyorsunuz, arkadaşlarınızla, sizi geleceğe taşıyacak kişilerle savaşıyorsunuz. “Mühim olan insanlıktır” mottosuna sahip olmayan herkesi düşman görme eğiliminize dikkat edin.
Yengeç
10. evinizden geçiyor. Kaderle savaşıyorsunuz. Kariyerinizle, içinizdeki enerjinin en çok olmak istediği kişiyle savaşıyorsunuz. Hayatınızdaki ayakları baş yapmış olma ihtimaliniz var.
Aslan
9. evinizden geçiyor. Kendi inanç sisteminizle, etik değerlerinizle savaşıyorsunuz. Çok uzak toprakları istila etmek istiyorsunuz. Bu istilayı yazarak ve yabancı insanlar aracılığıyla yapmaya çalışıyorsunuz.
Başak
8. evinizden geçiyor. Borçlar, miraslar, cinsellik, başkalarıyla paylaşılan maddi-manevi her şey ömür boyu size krizler getiren konular olabilir. Bazı şeyler var olmak için sizden başka kişiye de ihtiyaç duyar, tek başınıza hareket etme imkanınız yoktur.
Terazi
7. evinizden geçiyor. Tüm zarif, uyumlu, birlikte hareket etmeyi bilen kişiliğiniz evlilik söz konusu olduğunda sekteye uğruyor. Eşi rakip değil, partner olarak görmeyi öğrenmeniz gerekecektir.
Akrep
6. evinizden geçiyor. Yalnız çalışmanızda fayda var, birlikte çalıştığınız kişilerle sürekli çatışma eğiliminiz olabilir. Sağlık konuları ömür boyu sizi meşgul eden irili ufaklı savaşlar olarak karşınıza çıkabilir. Savaş gücünüzü iyi bir yere yöneltmek isterseniz hayvanlar için mücadele edebilirsiniz.
Yay
5. evinizden geçiyor. Çocuklarınız varsa onlarla sürekli çatışma eğiliminiz olabilir. Aşık olduğunuzda cesaret sandığınız aşırı adımlar atma eğiliminiz olabilir veya aşık olmaktan korkuyor olabilirsiniz.
Oğlak
4. evinizden geçiyor. Ev hayatınız en zor huzur bulma ihtimaliniz olan yer. Köklenmekten, durağanlaşmaktan korkuyorsunuz büyük ihtimalle. Büyüdüğünüz ev anlaşmazlıklar ve çatışmalar içermiş ve bu duyguları size aktarmış olabilir.
Kova
3. evinizden geçiyor. Sözel olarak saldırgan bir yapınız olabilir veya sürekli sözel saldırılara maruz kalıyor olabilirsiniz. Üslup en kanlı silahmış öyle söylüyorlar. Kaleminiz ve dilinizi kontrol altına almayı öğrenmeniz gerekli.
Balık
2. evinizden geçiyor. Para kazanmanın büyük bir mücadele olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Para kazanmayı bilseniz de harcamayı bilmiyorsunuz büyük ihtimalle. Para ile ilgili aşırı riskler alma konusuna dikkat etmeniz gerekli.

 

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü