Güneş Kova Burcunda – Köle Olma Korkusunun Kölesi Olmak

Ocak 2017

shutterstock_142670641
Güneş Kova burcuna geçiyor ve 18 Şubat tarihine kadar burada kalacak.
Güneş’in bu yılki Kova burcu geçişine  11 Şubat’ta  Aslan burcunda yaşanacak olan  Ay tutulması da eşlik ediyor.
Kova burcu insanlığı sevmenin burcudur ve sadece bir insanı sevmenin burcu olan Aslan ile aks oluşturur. Aks demek, iki burcun birbirinden ayrılamaz şekilde birbirine bağlanmış olması demektir. Kova burcu insanlık aşkı ile yanıp tutuşurken, Aslan burcu aşkın aşkı ile yanıp tutuşur. Bu iki burçta olan herkes aslında ters burcun özelliklerini en az kendi burcu kadar üzerinde taşır. Nedeni doğduğumuz zaman Güneş Kova burcundan ama Dünya Aslan burcundan geçiyor olduğu içindir.
Mayıs ayından itibaren tutulmaların ana temalarını veren Ay düğümleri Kova/ Aslan aksına geçiş yapacak ve bu geçiş Aslan burcu lehine bir geçiş olacak. Yani bireysel aşkın, insanlık aşkına tercih edilme ihtiyacının olacağı 1,5 yıllık bir döneme geçiş yapacağız.
Güneş Kova burcunda ilerlerken, her birimizin Kova burcu ile yönetilen hayat alanı aydınlanır, o hayat alanına Güneş doğar ve biz o hayat alanında neler olup bittiğini daha net görmeye başlarız. Güneş Kova burcundan geçerken bize gönderdiği enerji onay alma ihtiyacını bir kenara bırakıp, insanlık için en iyisini yapmak, daha doğrusu yaymak ile ilgilidir.
Kova burcu Uranus, Aslan burcu ise Güneş tarafından yönetilir. Aslan burcunun gerçek bir Aslan burcu olabilmesi, Güneş’inin parlayabilmesi için onay ihtiyacı duymamayı öğrenmesi gerekir. Ancak  Aslan burcu özünde onay ihtiyacı duyan bir enerjidir ve sadece Kova burcu bu eksikliği tamamlayabilir ve onay ihtiyacını söküp alır.  Tüm hava burçlarının ortak enerjisi bir şeyleri etrafa yaymaktır. Kova burcu onay alma ihtiyacından özgür olmayı kitlelere yayma görevi taşır. Özgürleşmenin enerjisidir ve kitlelere özgürlüğün gerçek anlamını yayma sorumluluğu taşır.
Özgürlük ile başıboşluk arasında çok önemli ince bir çizgi vardır. Özgürlük, mutabık kalınmış evrensel kurallara saygı duymak kaydıyla kendi bildiği gibi yaşamaya cesaret etmek, başkalarının ve özellikle geçmişin prangalarından kurtulabilmektir. Özgürlük, her istediğini yapabilmek değil, istemediği şeyleri yapmak zorunda olmamaktır. Doğru işleyen bir Kova burcu enerjisi tam karşısındaki saygı bekleyen Aslan burcu enerjisine saygı duyarak, kendi özgürlüğü ve kitlelerin özgürlüğü için çabalar.
Bireysel ilişkilerde Kova burcu enerjisi çoğu zaman yalnız olmak ile özgür olmak arasında uç noktalarda dolaşır. Buyruk altına, özellikle de düşüncelerinin buyruk altına girmesini istemeyen bu enerji köle olmak korkusunun kölesi olarak yalnızlığa mahkum olma riski taşır.
Hayatı bir başkasıyla paylaşmanın kutlandığı Dünya Sevgililer Günü her yıl Güneş Kova burcundan geçerken kutlanır, çünkü Güneş Kova burcundan geçerken, Dünya gerçek aşkın burcu Aslan’dan geçmektedir.
Önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreçte özellikle Aslan burcundaki Ay tutulmasının etkili olacağı Şubat ayının ilk yarısındaki dönemde bireysel aşkın, insanlık aşkı kadar önemli, hatta daha önemli olduğu gerçeği bizi bulacak.
Son yıllarda yapılan en güzel dizilerden biri olan “Vatanım Sensin” dizisinden bir cümle ile Kova burcunun  insanlık aşkı için insanı yok saymaya meyilli enerjisine dokunan güzel bir  cümle vardı:
“İnsanı sevmeyi bilmeyen, memleket sevmeyi nereden bilecek”
Ve ben de diyorum ki;
Bir insanı sevmeyi başaramayan, insanlığı sevmeyi nasıl başarabilecek?
Sevgililer gününe her birimizin severek ve sevilerek girebilmesi umuduyla…

 

 

*23 Ocak Pazartesi Online yapacağımız Güneş Merkezi çalışması ile bedenimizdeki Aslan/Kova enerjisi ve Güneş/Uranüs dengesini nasıl sağlayacağımız üzerine çalışacağız.
Grup çalışması detayları için lütfen tıklayınız

 

 

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü