Güneş’in Yeni Yolculuğu

Nisan 2016

DE6FD9710789214E57FDBB37E0F70CA2
Yarın -19 Nisan- Güneş 1 ay sürecek yeni yolculuğuna başlıyor.
Biliyorsunuz her ay standart hatırlatma: Güneş nereye, biz oraya. Çünkü Güneş bizim yaşam kaynağımız ve ondan gelen enerjinin doğası hepimiz için çok önemli.
Burcumuzun ne olduğunun önemi yoktur. Güneş burç değiştirdiği zaman Dünya da burç değiştirir çünkü.
Güneş yarın Boğa burcuna geçiyor. Güneş Boğa burcundan geçerken bizler geçtiğimiz ay boyunca irili ufaklı yaptığımız başlangıçları sağlamlaştırma yönünde bir enerji alırız. Ayrıca Boğa burcu enerjisi hissetmenin, huzurun enerjisidir. Geçtiğimiz ay Güneş Koç burcunda ilerlerken bize cesaret için enerji gönderiyordu. Bu ay ise Güneş bizim biraz yavaşlamamızı istiyor, başladığımız şeylerin biraz kök vermesini beklememizi istiyor.
Bu ay hissetme, huzur bulma ayı. Ancak gökyüzünde sadece Güneş yok tabii ki ve Güneş’in bu yılki Boğa burcu yolculuğu sırasında Güneş bize sunmaya çalıştığı huzuru, hayatı hissetmeyi, basit yaşama enerjisini bize ulaştırırken biraz zorlanacaktır. Ancak özellikle Mayıs ayı sonuna kadar yavaş giden işler ile ilgili mümkün olduğunca metanetimizi korumamızda fayda olacaktır.
Boğa burcu sağlam duruşun, dayanıklılığın enerjisidir. Bu dayanıklılığa, sağlam duruşa özellikle 10 Mayıs tarihine kadar hepimizin çok ihtiyacı var.
10 Mayıs’ta Jüpiter’in ileri hareketine başlamasıyla birlikte bir nebze rahatlama başlayacaktır. En azından Mars ve Satürn’ün geri gittiği Yay burcunun yöneticisi olan Jüpiter ileri harekete başlayarak, işleri bir tık ileri taşımamız için yol açmaya başlayacaktır.
Boğa burcu aynı zamanda değerlerimiz ve yeteneklerimizin saklı olduğu enerjidir. Güneş her yıl Boğa burcundan geçerken aslında bizim en büyük sermayemiz olan yeteneklerimizi aydınlatır.
20 Mayıs’a kadar olan dönemde, baharın en güzel günlerinde şöyle bir hayatımıza göz atalım. Bizim hayatımızı kimler veya neler bahara çevirme gücüne sahip?
Güneş bir ay boyunca doğarken bize verilen sermayemizi aydınlatmak, hayatımızı bahara çevirecek şeyleri bize göstermek için elinden geleni yapacak, bizim de biraz bakmak modundan çıkıp, görme moduna geçmemiz gerekiyor tabii ki.
Bu ay buna odaklanalım; doğarken bize verilmiş en büyük sermaye ne acaba?
Huzur dolu, hissetmenin tadını çıkardığımız, hayatımızı bahar yapan kişiler ve olaylar ile dolu güzel bir ay olsun.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü