Hayata “Evet” Diyemeyenler  Kulübü 

Aralık 2016

untitled-design
Güneş Oğlak burcuna geçiyor.
Oğlak burcunun klasik özelliklerini sıralarsak ilk akla gelenler şunlar olur: Sorumluluk, disiplin, sabır, ağırbaşlılık, mesafeli, asil ve güçlü.
Ancak bu ay Güneş hepimizin  Oğlak  burcu hanesini ışıklandırıyor. Ve şöyle bir gerçek vardır ki; ne Oğlak burçları, ne de bizim Oğlak burcuyla yönetilen hayat alanımız bu burcun efsanevi özelliklerini taşımaz, karşılaştığı şartlar nedeniyle  taşımak zorunda kalır.
Güneş Oğlak burcundan geçerken hepimiz o yılki astrolojik döngümüzde gelebileceğimiz en yüksek tepeye ulaşırız.
Doğum haritalarında Oğlak burcunun yerleştiği hayat alanı bir insanın gelebileceği en yüksek noktayı gösterir. Aynı zamanda Oğlak burcunun orijinal evi olan 10. ev de harita sahibinin neyi en yüksek mertebe olarak  gördüğünü bize gösterir.
Bir kişi Oğlak burcunun yerleştiği hayat alanı ve 10. evindeki enerjiyi yakalayamadığı sürece kendini hep yetersiz  ve başarısız hisseder.  Aslında Güneş’in aylık burç geçişlerini  takip etmeyi öğrendiğimiz zaman doğum haritamızı bilmesek bile her yıl aynı zamanda gündemimize giren konuya bakarak hangi hayat alanımızdan geçtiğini görebiliriz. Çünkü gökyüzünde Güneş’i görmemek nasıl mümkün değilse, onun aydınlattığı şeyi görmemek de mümkün değildir. Tabii ki görmek başkadır, gördüğümüze biçtiğimiz anlam başkadır. Güneş Oğlak burcundan geçerken sizin en zor yanınızın, hayatınızın en zor yanının ne olduğunu size söyler.
Doğduğumuz saniye  o kadar yüce bir akıl tarafından seçilmiştir ki; Oğlak burcu enerjisinin haritamızda yerleştiği yerde sürekli zorlanırız, sürekli engellerle karşılaşırız ama vazgeçmeyiz, vazgeçemeyiz daha doğrusu.
Oğlak burcunun yerleştiği yer o kadar önemlidir ki, o hayat alanında kontrolün hep bizde olmasını isteriz. Oğlak burcu Satürn tarafından yönetilir ve Satürn “Tepe Çakra” dediğimiz enerji merkezidir. Kozmik bir şaka misali Satürn merkezinin vazgeçemediği şeye kavuşmasının tek yolu ise; o şeyden vazgeçmesidir. Aslında vazgeçmesi gereken şey,  kavuşmak istediği şey değildir, kavuşmak istediği şeye ulaşmak için çizdiği plandan vazgeçmesi gerekmektedir.
Biz Güneş’in Oğlak burcunda ilerleyeceği önümüzdeki ay boyunca sürekli kontrol etmeye çalıştığımız şeyin ne veya kim olduğuna dikkat edelim. Örneğin yükselen burcu Oğlak olan kişiler sürekli kendilerini kontrol altında tutmak isterken, yükselen burcu Yengeç olan kişiler sürekli eşlerini kontrol altında tutmak isterler. Ancak her zaman tersi olur, kendinizi kontrol etmek isterken eşinizi  kontrol altına alırsınız, eşi kontrol altına almaya çalıştıkça eşin kontrolü altında sıkıştığınızı görürsünüz.
Kontrol her zaman geri tepen bir mekanizmadır, tek çalışma modeli serbest bırakmaktır. Aslında yaradılış Oğlak burcunu doğum haritamızda yerleştirdiği alan sayesinde bizi kontrol eder, çünkü biz bu alanda direnç gösteririz ve evrensel enerjiyle boş bir kavgaya girişiriz. Gösterdiğimiz direnç sonucu yeterince güçlendiğimiz zaman ise yaradılışın bu alana koyduğu baskı kalkar ve hayatın en büyük başarısı buradan gelir, çünkü gösterdiğimiz direnç sayesinde çok güçlenmişizdir.
Oğlak burcu, yükselen Oğlak, Oğlak burcundaki gezegenlerimiz, Oğlak burcu ile yönetilen hayat alanımız farkında olmadan hayata ve hayatımızı kolaylaştıracak şeylere “Hayır” derler.
Tüm “Hayır”ların altında yatan ana sebep ise muazzam bir güç gösterisi sunan bu enerjinin inanılmaz incinirliği ve reddedilme ihtimalini bertaraf etmeye çalışmasıdır. Kendine yetme maskesi altına gizlenmiş Oğlak burcunun tam karşısında en hassas enerji Yengeç burcu yer alır. Bütün burçları düşünürken mutlaka ters burcuna dikkat kesilmek gerekir, çünkü kişinin kendine izin vermediği enerjiyi karşıt  burçta görürsünüz ve bu kişiyle yakınlaştıkça hem bu ters enerjiyi kullanışına tanık olursunuz, hem de sizden o karşıt enerjiyi talep eder. Çünkü söz konusu  karşıt enerjiye çok ihtiyacı vardır.
Önümüzdeki ay, önümüzdeki yıl  coşkuyla, korkmadan “Evet” diyeceğiniz  bir yıl olsun.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü