Hayatın Sırat Köprüsü

Eylül 2015

dreamstime_xs_17322150
Güneş bu ay Terazi burcunda ilerlerken, Merkür de Terazi burcunda ileri geri tur atıyor. Terazi burcu hava elementinin en zarif burcudur. Eril bir burç olmasına rağmen dişilliğin zarafetini sonuna kadar üzerinde taşır. Venüs tarafından yönetilen bu enerjinin ana mesajı hayatımızda huzur istiyorsak ve daha büyük bir şeyler için hedef koymuş isek küçük şeylerden ödün vermemizi, dengeyi bulmamızı söyleyen enerjidir. Aslında ödün vermek Terazi burcu enerjisinin handikabıdır. Nerede duracağını bilemeyebilir.
Karşısındaki kişinin kendi hakkında ne düşündüğü ile o kadar ilgilenir ki kendini ait olmadığı, kendi sandığı bir kişiye teslim eder. Bunu Terazi ile yönetilen hayat alanımızda hepimiz yapabiliriz. Terazi burcunda gezegen yığılımı olan kişiler veya astroloji haritasında Venüs’leri güçlü olan kişiler hayatlarını yalnız yaşamamalıdırlar. Terazi enerjisi bir yol arkadaşı ile hayatı yürümek demektir.
Özellikle yükselen burcu Terazi olup hayat yolunu yalnız yürümeye çalışan kişiler, yalnızlıktan öte, kelimeler ile ifade edilemeyecek bir yoksunluk hissi ile hayatlarını sürdürürler. Çünkü bu kişilerin yolları tek kişilik değildir. Bir nevi sürdükleri arabanın gaz ve freni şoför tarafında iken, direksiyonu yolcu koltuğu tarafında gibidir. Araç tek sürücü ile yoluna devam etmeye çalıştıkça oraya buraya toslar. İki sürücüsü olunca da mutabık kalmayı öğrenmek zorunda kalırlar.
Terazi burcu enerjisi bizlere mecburi bir uzlaşma yetisi getirir. Doğum haritamızda her nerede konumlanmışsa, hayatın önemli kararsızlıklarını yaşayacağımız, en çok huzura ve bir hayat ortağına ihtiyacımız olan yerdir.
Terazi enerjisi aslında bize hayatı yaşama sanatının anahtarını sunar. Bu anahtar, bu burç enerjisinin adında ve sembolünde açıkça sunulmuştur. Hayatı doğru yaşamanın anahtarı dengeli yaşamaktır. Dengesini kaybetmiş iyilik bile zarar verme yönünde işlemeye başlayabilir. Terazi burcu enerjisi hayatın sırat köprüsüdür, dengeyi sağlamayı başaranlar cennete geçerken, uçlarda dolaşanlar aşağı düşer.
Terazi bir tahterevalli değildir. Bir aşağı bir yukarı giden bir oyun parkı aleti değildir. Terazi, alırken ve verirken kullandığımız bir alettir ve özünde alınan ve verilenin aynı ağırlıkta olması gerektiğini bize öğretir.
Terazi enerjisi yolun yarısını temsil eder. Yolun yarısının tecrübesi ile hayata devam etmemizi bizden bekler. Hayatımıza denge getirmemizi ve gerektiği zaman geri çekilmeyi bilmemizi ister. Terazi burcu en güzel burçtur çünkü barışı temsil eder. Bu hayata, bu dünyaya verebileceğimiz en büyük armağan, kendimiz ile barışık bir hayat yaşamaktır.
Bu ay Güneş Terazi burcunda ilerlerken kendimizi ve başkalarını kusurlarıyla kabul etmeyi, dengeyi bulmayı öğrenmek için fırsatlarımız olacaktır. İçsel dengemiz, dışsal dengemizi yaratır. İçsel dengemiz varlığıyla cenneti, yokluğuyla cehennemi vaat eder.
Merkür de Terazi burcunda geri giderken bizler bu ay en çok sevgiliyi ve ilişkilerimizi düşünmeye meyil göstereceğiz. Belki eski bir sevgiliyi.
Huzur ve içsel dengeniz, yeni veya eski sevgiliniz ile cennette gibi bir ay dilerim.

 

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü