Jüpiter Terazi Burcunda

Eylül 2016

shutterstock_71097973

9 Eylül Cuma günü  Jüpiter Terazi burcuna geçiyor.
Terazi burcu barışın, güzelliğin, ilişkilerin, evliliklerin, sevgilinin burcudur.  2009 yılının sonunda Satürn’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte 2012 yılının son çeyreğine kadar sağlam olmayan ilişkiler, evlilikler tek tek dökülmeye başladılar. Bu dönemlerde ilişki yarası alan kişilerden özellikle öncü burçlarda ( Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) yükseleni, burcu veya gezegenleri olan kişiler bir türlü hayatlarında istedikleri sağlamlığı sağlayamadılar.
Jüpiter astrolojide “Great Healer” – “Büyük Şifacı” olarak geçer. Geçtiği burcun konuları ile ilgili daha önceden açılmış yaraları sarmamıza, iyileştirmemize yardım eder. Büyük Şifacı Jüpiter Terazi burcuna geçiyor ve önümüzdeki bir yıl boyunca ilişkilerde, evliliklerde  iyileşme, şifa bulma, şanslı birlikteliklere başlamak için çok güzel bir enerji mevcut olacak. Jüpiter geçişlerinin en güzel yanı hesapsız kitapsız bize sunulan fırsatlardır.
 Jüpiter bir kişinin doğum haritasında bir hayat alanından geçerken vereceği armağan için “acaba bunu hak ediyor mu?” sorusunu sormaz. Hak etmek, layık olmak Satürn’ün enerjisidir. O nedenle Satürn Terazi’den geçerken birbirine layık olmayan, birbirini hak etmeyen  tüm çiftleri iyi veya kötü anlamda budadı. Şimdi Jüpiter bu budama sonrası açan bir çiçek misali ihtiyaç duyulan fırsatları bize sunacak.
Ağırlıklı olarak evlilik ve ortaklıkların şanslı birleşmelerin gündeme gelmesinin yanı sıra yükselen burcumuza göre geçiş yaptığı hayat alanımızda da genel olarak bize birçok fırsat sunacaktır. Jüpiter geçişinde dikkat etmemiz gereken en önemli nokta kıymet bilmeme tuzağıdır. Jüpiter ile hatırlanması gereken en önemli şey efor sarf etmeden ayağımıza gelen kısmetleri temsil etmesidir ve Jüpiter’in en olumsuz enerjilerinden biri olan abartı ve kibri de beraberinde getirmesidir.
Bizler çok çaba sarf ederek bir şeyleri elde ettiğimizde, yani bedel ödediğimizde daha az kibirli olma ve elde ettiğimiz her ne ise onu abartmama, kıymetini bilme eğilimi gösteririz, kısacası temkinli oluruz. Bu temkinli olma hali Satürn’ün 2,5 yıllık bize ettiği eziyetin üzerimizden atamadığımız enerjisidir.
Oysaki Jüpiter biz yaklaşırken birilerinin iki kanadından açtığı büyük kapılar gibidir ve biz birden kendimizi kral, kraliçe filan sanma riski taşırız. Satürn geçişinde ise o kapıyı açmak için 2,5 yıl önünde yatmak, tekmelemek, tırmanmak zorunda kalırız ve kapı açıldığında yorgunluktan caka satacak dermanımız kalmaz.
Jüpiter’in bize açtığı kapıdan giriş yaptığımızda bolluk  ve şifa bizi bekler. Bekleyen şifa ve bolluk bizi iyileştirebileceği gibi onulmaz hastalıklara da düşürebilir. Onulmaz bir hastalığa mı yoksa şifaya mı sebep olacağını ise ayağımıza gelen fırsatı kullanış dozumuz belirleyecektir. Jüpiter’in özellikle geçiş yaptığı burçta bizzat doğan kişiler veya yükselen burcu bu burç olan kişiler fırsatları kullanırken dozu kaçırırlarsa Jüpiter burçlarından çıktıktan sonra gökdelenin tepesinden yeri boylamış gibi olurlar.
Örneğin geçtiğimiz yıl Jüpiter Başak burcundan geçiş yaptı. Bu demek oluyor ki tüm Başak burçları Jüpiter Güneş kavuşumu, tüm yükselen Başaklar ise yükselen Jüpiter kavuşumu yaşadılar. Şanslarını iyi değerlendirenler  şifa buldular, şans görgüsüzlüğü yapanlar ise zehirlendiler diyebiliriz.
Şimdi sıra Teraziler ve yükselen Terazilerde. Aynı zamanda Terazi burcunda gezegeni olan kişilerde. Terazi burcunun en büyük handikabı seçenekler arasında seçim yapma zorluğu yaşamasıdır. Jüpiter’in Terazi geçişi mutlak surette Terazi burçlarının ve yükselen Terazilerin seçeneklerini artıracaktır. Seçim yapmak her daim başka bir alternatife veda etmektir.
İşte bu sene Jüpiter Terazi burcundan geçerken başta Terazi ve Yükselen Terazi olmak üzere hepimizi bekleyen önemli tuzaklardan biri  “pirince giderken evdeki bulgurdan olma”  riskidir.  Jüpiter ilişkilerde şifa ve şans getireceği için bazen bol ilişki anlamına da gelebilmektedir. Fakat  lütfen aklımızda tutalım Jüpiter 2017 Ekim ayında  “hadi bana eyvallah” deyip Terazi’yi terk edecek ve 12 sene bir daha gelmeyecek ve bizi şansımızı nasıl değerlendirdiğimizin hesabını yapmak için kendimizle baş başa bırakacak.
Astroloji döngülerle çalıştığı için Ekim 2004- Kasım 2005 tarihleri arasında Jüpiter’in Terazi burcundan geçiş yapışını hatırlayalım. Tabii ki diğer gezegenler farklı konumlarda olduğu için hayatın bütününe etkisi farklı olacaktır ancak genel enerjisi ilişkiler bakımından aynıdır.
Doğum günü 22 Eylül-14 Ekim arasında olan Terazi burçları Jüpiter’in Terazi burcuna geçişini hemen hissetmeye başlayacaklardır. Ancak 4-14 Ekim arası doğumlu olan kişiler 3 defa Güneş- Jüpiter kavuşumu yaşayacakları için en şanslı veya bol şansından dolayı kendini sabote eden grupta yer alacak olan kişilerdir. Doğum haritasını daha ileri bilenler için 13-23 derece arasında Terazi burcunda gezegenleri olan kişilerin ilgili gezegeni de 3 defa Jüpiter kavuşumu yaşayacak.
Aşağıdaki tabloda Jüpiter’in yükselen burca göre hangi hayat alanında size fırsatlar sunacağını bulabilirsiniz.
Şansın peşinizi bırakmayacağı bir yıl dilerim.
Yükselen Burç
Jüpiter Terazi Geçişi
Yükselen
Koç
Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar konusunda şanslısınız. Bu şans halihazırdaki ilişkinizin güzelleşmesi için fırsatlar sunabileceği gibi farklı alternatifleri deneme dürtüsünün de artacağı bir enerji getirebilir.
Evliyseniz veya sevgiliniz varsa bizzat onun şansının çok yaver gideceği bir dönem olabilir. Bekarsanız size şans getirecek bir partnerin hayatınıza girmesi olası.
Yükselen
Boğa
İşyerinizdeki ilişkilerinizi düzeltmeniz, özellikle evde veya işte sizin için çalışan kişiler var ise onların desteğinin size şans getireceği bir dönem. Yaptığınız iş ile ilgili yeni fırsatların, farklı alternatiflerin de önünüze gelme ihtimali var. Evcil hayvan edinmek isterseniz yine hayatınıza şans getirirsiniz. Bazı hastalıklarınızın iyileştiği bir dönem olabileceği gibi, kötü beslenme alışkanlığı olan kişilerin beslenme odaklı sağlık problemlerinin arttığı bir dönem de olabilir
Yükselen
İkizler
Romantik ilişkiler (evlilik değil), sanatsal faaliyetler, hayattan keyif almanız için fırsatların önünüze geleceği bir dönem başlıyor. Çocuklarınız varsa onlar ile ilgili şanslı gelişmelerin yaşanması olasılığı da mevcut veya çocuklarınız ile yıpranmış ilişkileriniz varsa ilişkilerinizin düzelme şansının artacağı bir dönem
Yükselen
Yengeç
Yeni bir ev size şans getirebilir. Evlilik, ev satın alma, ev değiştirme, daha büyük bir eve geçme, aileniz ile ilgili şanslı gelişmelerin ve fırsatların sizi ziyaret edeceği bir dönem. Ebeveynleriniz ile ilişkilerinizin daha güzelleşmesi aile içi ilişkilerin daha huzurlu bir platforma geçmesi söz konusu. Evinizde herhangi bir huzursuzluk söz konusu idi ise bol huzurlu bir ev hayatı önümüzdeki yıl sizi bekliyor. Öncü burç olduğunuz için Pluto-Uranus ikilisinin hayatınızda önemli krizler ve yıkımlar yarattığı bir dönemdesiniz ancak ev hayatınızda huzuru yakalama şansınız var.
Yükselen
Aslan
Sözleriniz, yazdıklarınız size şans olarak geri dönebilir. Kısa seyahatler, kardeşleriniz, kardeş bildiğiniz çok yakın arkadaşlarınız aracılığıyla şans yüzünüze gülebilir. Kardeş gibi seveceğiniz yeni arkadaşlıklar, komşuluklar kurma şansınız olabilir. Her türlü medya, yazma, konuşma altyapılı faaliyetlerde bir yıl boyunca şans arkanızda.
Şanslı sözleşmeler kapınızı çalabilir.
Yükselen
Başak
Aslında siz herkesin en sevdiği iki yıllık dönemin birinci yılını bitirdiniz, ikinci yılına geçiyorsunuz. Havadan gelen para, yeteneklerinizi kolaylıkla paraya çevirme şansı, sahip olduğunuz maddi manevi varlıkların artma şansı taşıyacağı bir dönem. “Benim” diyeceğiniz veya dediğiniz şeyler hem bollaşabilir, hem de size şans getirebilir.
Yükselen
Terazi
Bir yıl boyunca şans her yerde karşınıza çıkabilir. Ancak yükselen derecenize bağlı olarak Uranus ve Pluto’dan çok önemli geçişler aldığınız için elinize geçen şansların ev hayatınızı ve varsa evliliğinizi, ortaklılıklarınızı krizlere ve ani yıkımlara sürükleme riski var. Ayağınıza gelen tüm şansları günübirlik harcamadığınızdan emin olmanızda fayda var.
Yükselen
Akrep
Aslında sizin için bir nevi dinlenme yılı. Jüpiter doğum haritanızda önemli bir döngüyü kapatıyor. Çok fazla aksiyon almanıza gerek yok, oluşa teslim olarak şansı kendinize çekme ihtimalinizi artırabilirsiniz. Geçmiş yaralarınızın sarılması için şans arkanızda. Geçmiş ile barışmak için fırsatlar kapınızı çaldığında sorgusuzca açmanızda fayda var.
Yükselen
Yay
Yeni arkadaşlıklar, yeni sosyal çevre, her girdiğiniz grup size şans getirebilir. Gelecek ile ilgili planlarınızda şans arkanızda. Gelecek umutlarınıza uygun arkadaşlara doğru yönelmeniz şansınızı daha da katlayacaktır. Unutmayın arkadaşlık yaptığınız kişiler sizinle aynı hedeflere sahipse hedeflerinize ulaşırsınız.
Arkadaşınız sizin kim olduğunuz bize söylediği gibi, kim olacağınızı da söyler.
Arkadaş = Gelecekteki siz
Yükselen
Oğlak
Jüpiter’in 10. ev geçişi kaderin yolunuzdan çekildiği, herkesin sizin çok şanslı olduğunuzu düşündüğü bir dönemden geçeceğiniz bir döneme işaret eder. Özellikle toplumdaki statünüz, kariyeriniz ile ilgili birden fazla fırsatın önünüze çıkacağı bir yıl. Tabii ki siz de öncü bir burç olduğunuz için Pluto ve Uranüs yükselen derecenize bağlı olarak hayatınızda krizler ve yıkımlarla çok önemli geri dönüşü olmayan değişimler yaratıyor aynı zamanda.
Yükselen
Kova
Her türlü, kitap, basılı yayın, akademik başvurular, akademik ileri adımlar, yurtdışı kaynaklı ilişkiler, uzak yerlere seyahatler, uzak yerlerden sizi ziyaret eden kişiler size şans getirecektir. Jüpiter’in 9. ev geçişi her zaman vizyonunuzun genişlediği, hayata daha geniş bir perspektiften bakmaya başladığınız dönemlerdir. Öğrenmek ve öğretmek de size şans getirecektir.
Yükselen
Balık
Jüpiter 8. evinizden geçerken hamilelik, eşinizin bol para kazanması, ortak işlerden kazançlar, samimi yakınlık olarak geçen seks hayatınızda bolluk (aynı veya farklı kişiler ile) getirebileceği gibi, hayatınızda krizlerin, belki ameliyatların, korkuların arttığı bir dönem de olabilir. Bol miktarda gölge yanınızı yansıtan kişi ile karşılaşma ihtimaliniz var.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü