Mars Boğa Burcunda – “Seni Benden Alamazlar”

Mart 2017

boga

 

Mars Boğa burcuna geçiyor ve 10 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Boğa burcunda kalacak.
Mars’ın Boğa burcu yolculukları mücadele, para ve sahip olduklarımızı veya sahip olduğumuzu sandıklarımızı, değerlerimizi korumaya çalışmakla geçer. Yaklaşık 2 yılda bir Mars her birimizin doğum haritasında aynı noktaya tekrar gelir. Mars Boğa burcuna geldiği zamanlar, bizi ilgilendiren hayat alanımızda sahiplendiğimiz şeyleri korumaya çalışırız. Bu işimiz olabilir, evimiz, eşimiz, çocuğumuz, paramız, arkadaşlarımız…
Mars hangi hayat alanımızdan geçiyorsa o konu gündemimize gelir ve orada agresifleşme, savaş başlatma riskiyle beraber bir mücadele başlar. Boğa burcunun doğum haritamızda gidip yerleştiği yer aslında bize en çok neyin huzur verdiği, neye sahip olduğumuz zaman kendimizi sağlam, köklenmiş ve sakin hissediyoruz sorularının cevabını verir. Mars geçişleri bazen yeni başlangıçlar, bazen mücadele, bazen şiddet, bazen korkular ile kendini gösterir. Boğa burcuyla yönetilen hayat alanımızdan geçmesi ise bu dünyada huzur bulmak için seçtiğimiz yegane hayat alanımızı ziyaret etmesi demektir.
Ayrıca Boğa burcu bizim en çok neye değer verdiğimizi bize gösterir. Doğum haritasında gidip yerleştiği hayat alanı bizden alınmaya kalkışıldığı zaman çok büyük direnç göstereceğimiz hayat alanıdır. Yani Boğa burcu Mars geçişi birilerinin bizden bir şey almaya çalışması şeklinde işlerse bizi zorlayacağı kesin, ancak karşı taraf da neye uğradığını şaşıracaktır.
Mars Boğa burcundan geçerken, olaylar veya bazı kişiler bize kırmızı bayrak sallar, bizi provoke etmeye çalışır. Kırmızı bayrak sallayana direkt saldırmak yerine kızmamış gibi yapabilirsek, bizim yerimize karşı taraf zayıf düşer.
Mars’ın yükselen burcunuza göre geçeceği hayat alanınız aşağıdaki tabloda var. Ancak yükselen burç derecenize bağlı olarak ilgili hayat alanınızda kaymalar olabilir. O nedenle bir önceki ve bir sonraki burç için yazılı olanları da okumanızda fayda var.

 

Yükselen Burcunuz
Mars’ın Geçiş Yaptığı Hayat Alanınız
Koç
Mars 2. evinizden geçiyor ve para, yetenekler, size ait olan, size ait olduğunu sandığınız şeyleri tetikliyor. Önümüzdeki dönemde para kazanmak normalden biraz daha zor olabileceği gibi, olumlu anlamda yeni bir para kaynağı daha hayatınıza eklenebilir. Her iki durumda da koşuşturmanız, belki tabiri caiz ise size ait olan bir şeyleri söke söke almanız gerekebilir. Ayrıca büyük harcamalar yapmak durumunda da kalabilirsiniz. Venüs geri gittiği için büyük harcamalarda çok dikkatli olmanız, acele kararlardan kaçınmanız gerekiyor.
Boğa
Mars yükselen burcunuzdan geçiyor. Daha dürtüsel, daha iddialı olacağınız ama aynı zamanda saldırı ve kazalara da davetiye çıkaran bir enerjiye bürüneceğiniz bir dönem. Kendinizle, görünüşünüzle ilgili bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz, ancak Venüs geri gidişi nedeniyle çok radikal fiziksel değişikliklerden uzak durmakta fayda var. Varsa eşiniz veya sevgilinizle de didişme dürtünüz artabilir.
İkizler
Kendinizi hiçbir yere varmayan bir döngünün içinde hissedebilirsiniz. Çabalarınıza sonuç alamadığınız için yorgun ve mücadele gücü düşmüş hissedebilirsiniz. Yardımınıza muhtaç olduğunu düşündüğünüz kişiler için (belki hasta, belki kısıtlanmış şartlara sahip kişiler) bir takım aktiviteler yapmak veya onlar için mücadele etmeniz gerekebilir. Geçmişle, hayali düşmanlarla savaşarak kendinizi bitap düşürmemenizde fayda var.
Yengeç
Gelecek hedefleriniz için önemli mücadeleler söz konusu olabilir, belki arkadaşlar ile çatışma yaşanması olası. Yeni bir sosyal grup, dernek, parti üyeliği düşünüyorsanız doğru zamanlar. Ait olduğunuzu sandığınız gruplar, dernekler size kırmızı bayrak sallayabilirler. İlk saldıran siz olmayın, birden fazla insanı karşınıza alabilirsiniz. Bunun dışında bir arkadaşınız için ayağa kalkmanız, arkadaşınızı korumak için cesur davranmanız gerekebilir.
Aslan
Bazı şeylere savaş açmak, yenilgiyi baştan kabul etmek olabilir. Bunlardan biri hayatınızdaki otorite figürleri olabilir, patron, baba, anne, eş gibi. Yaptığınız iş, sizi gitmek istediğiniz kadere götürmüyorsa, değişiklik zamanı gelmiş olabilir. Yeni bir iş veya hali hazırdaki işinizde bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Mücadeleniz herkesin gözü önünde gerçekleşecektir.
Başak
Yurt dışı planlarınız varsa ekstra dikkatli olmanız, kazalar, hırsızlıklar için normalden daha fazla önlem almanızda fayda var. İnançlarınız ve ideolojileriniz nedeniyle kendinizi çatışma ortamlarında bulabilirsiniz. Bazı konuları hukuki platforma taşımanız veya daha önce hukuki platforma taşıdığınız bir şeyler için bazı manevralar söz konusu olabilir.
Terazi
Ortak iş yapıyorsanız kazanılan para konusunda bazı çatışmalar olabilir, eşinizin parası üzerinden bir takım agresyon içeren durumlar olabilir. 8. evinizi Boğa burcu yönettiği için, “Senin paran benimdir veya bizim paramız benimdir” mantığına sahip olabilirsiniz ve aksi bir durumla veya aksi bir açıklamayla karşılaşmak sizi saldırganlaştırabilir. Borç ve vergiler konusunda da dikkatli olmanız, fazla açılmamanız gereken bir dönem. Ayrıca üreme organlarınızı, böbreklerinizi, belinizi, dizlerinizi, apandisiti hedef alan bir operasyon söz konusu olabilir.
Akrep
Yeni bir ilişki kapıyı çalarsa yavaştan almanızda fayda var, çünkü ilişki evinizin yöneticisi Venüs geri gidişte. Evliyseniz geçici bazı çatışmalar gündeminize gelebilir. Evli olduğunuz halde eş zamanlı başka bir ilişki de gündeminize gelebilir. Mars köşe ev dediğimiz önemli noktalarınızdan birinden geçiyor ve düşünerek karar verme ihtimaliniz düşük, reaksiyon kontrolüne normalden daha fazla ihtiyacınız var. Biri sizden eşinizi/sevgilinizi almaya kalkışabilir.
Yay
İşyerinizi (mekan olarak) değiştirmeniz söz konusu olabilir veya çalıştığınız odanızı, masanızı vs. İşte veya evde sizin için çalışan kişiler varsa onlarla bazı çatışmalar söz konusu olabilir veya yeni bir çalışan işe almak durumunda kalabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızı da kazalara karşı daha fazla korumanızda fayda var. Kendi sağlığınız için de yeni bir beslenme modeline geçmek için iyi bir zaman dilimi.
Oğlak
Aşk ve çocuklar sizin için çok değerli. Bu iki konudan biri önümüzdeki 1,5 ay boyunca gündeminize oturabilir. Çocuklarınız yeni başlangıçlar nedeniyle zorlanabilir ve siz de onların peşinden koşmak zorunda kalabilirsiniz. Bir aşkın peşinden koşmak zorunda kalabilirsiniz. Aşk veya çocuklar bu ay sizi yorabilir. Herhangi sanatsal bir faaliyet düşünüyorsanız başlangıç için iyi zamanlar.
Kova
Taşınmak, ev değiştirmek, evinizi dekore etmek söz konusu olabilir. Birlikte yaşadığınız kişilerle (eş, arkadaş, çocuk, anne-baba) çatışma söz konusu olabilir. İş bağlantılı ev değişikliği, hatta yaşadığınız yer değişikliği yaşayabilirsiniz. Ev kazalarına ve hırsızlıklara da açık bir dönemdesiniz. Kapınızı kilitlemeden çıkmayın.
Balık
Sözel saldırılara açık bir dönemdesiniz. Fikirlerinizi belirtirken sahip olduğunuz normal sükunetinizi korumakta zorlanabilirsiniz. Kırmızı bayrağı size kardeşleriniz veya komşularınız gösterebilir veya kardeşlerinize gösterilen bir kırmızı bayrağa siz cevap verebilirsiniz. Olumlu veya olumsuz anlamda ehliyet, araba konuları gündeminize gelebilir. Okullar, eğitimler, öğretmenler ile ilgili başlangıçlar veya kopmalar olabilir.

 

  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü