Mucize ve Gerçeğin Düellosu

Haziran 2016

shutterstock_420635446
Gökyüzü 2012 yılından bu yana delirdi. Daha yeni Pluto-Uranus karesinin enkazından çıkarken 2016’ya da Satürn-Neptün karesi damga vurdu ve vurmaya devam ediyor.
Haziran ayı boyunca etkisi hat safhada olacak olan Neptün-Satürn didişmesi  hayal ve gerçek arasında sürekli bir seçim yapma ihtiyacı getirip önümüze koyacak. Neptün yok olmak ile ilgilidir, ben kavramının yok olması her şeyin yüksek bir güce havale edilmesi ile ilgilidir.  Bu aralar Güneş de bu çekişmeye katılmak için bir kaç günlüğüne sahneye çıktı. Güneş bir çok anlamının yanında benlik demektir, ego demektir. Neptün hem Güneş’e hem Satürn’e kare açı yaparak gerçeklere ve benliğimize meydan okuyor. Bizlerin benliğini, başarma çabamızı bir bakıma eritmeye uğraşıyor, “Sen çabalamayı bırak ben sana mucize vereyim” diyor . Evet Neptün çok yüce bir gücün temsilcisidir ve yüce güce saygı duymak ve akışına güvenmek önemlidir. Ancak bu hayatta ne başardıysak Satürn’ün enerjisi  sayesinde başardık, bu hayatta ne kadar önemli ve değerli hissettiysek Güneş’in enerjisi sayesinde hissettik. Neptün sayesinde değil maalesef. Bu demek değildir ki Neptün enerjisi işe yaramıyor. Neptün parmağımızı bile oynatmadan bize gelen mucizeler ile ilgilidir. Hepimizin hayali tabii ki bu oluş halidir, ancak bazen mucizeleri biz yaratmak zorunda kalabiliriz, hatta çoğu zaman biz yaratmak zorunda kalırız. Neptün’ün enerjisi aynı zamanda yok etmek üzerinedir, oysa bu defa sert taşa çarptı çünkü karşısında Satürn var. Satürn vazgeçmemenin gezegenidir, ya başarır ya da başarmaya çalışırken ölür. Vazgeçmek Satürn’ün kitabında yoktur. İşte Haziran ayındaki bu zıt iki enerjinin kavgasında bizler Neptün’ün her şeyi silip süpürme, yok etme, sürekli bir mucize bekleme enerjisine Satürn ile karşı çıkmalı ve ipin ucunu bırakmamalıyız.  Ancak aynı zamanda bizler Satürn’ün ödenen bedeli önemsemeyen bir şeyi sonuçlandırmak için her dağı devirme dürtüsüne de  dikkat edip Satürn’ün karşısına Neptün’ü, yani içimizdeki merhameti koymalıyız.
Bu ay  iki gezegenden Satürn Neptün’ü ikna etmeye çalışıyor “Bırak insanlar bedel ödesin ki elde ettiği şeyin değerini  unutmasın” diyor.
Neptün ise her zamanki gibi acıyor ve “Bedel ödemesinler, affedelim verelim gitsin, insanoğlu bir gün mutlaka bedel ödemeden gelen güzelliklerin de kıymetini bilmeyi öğrenecek” diyor.
Sizce hangisi haklı?
İnsanoğlu kendine gönderilen mucizelerin kıymetini bilmeyi bir gün öğrenecek mi?
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü