Neptün Geri Giderken Dualarımız ve Biz

Haziran 2016

slider_400
Neptün geri gitmek üzere durağan hale geçti ve Kasım ayının sonuna kadar bu enerji içe akıyor.
Neptün bizim en yüce güç ile temas kanalımızdır. Bizler bu güç ile genellikle başımız belaya girdiğinde bağ kurarız ve çoğunlukla da dua yoluyla bağ kurarız. Bazen isyan yoluyla da bağ kurarız ki; bu Uranüs kanalıdır. Ama şimdi Neptün’ü anlatıyoruz.
Neptün geri gitmesi demek, dualarımızı ve hayallerimizi gözden geçirme zamanı demektir. Çok klişe de olsa “Ne istediğine dikkat et, gerçekleşebilir” denir ve doğrudur. Ancak istenilen an ile gerçekleşme anı arasında geçen zaman bizim bu yasayı algılamamızı zorlaştırır.
Neptün sisli bir enerjidir ve önümüzü görmemizi engeller. Önümüzü görmediğimiz için de, yani büyük resmi bilmediğimiz için biz sürekli bir şeyler isteriz, dua ederiz.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Neptün geri gidişi, dualarımızla ve hayallerimizle bizi başbaşa bırakacak. Fakat bu yılki geri gidişin önemli bir farkı dualarımızı, hayallerimizi gözden geçirme sürecimizde Satürn sürekli bize eşlik ediyor, özellikle de Ekim ayına kadar. Bu demek oluyor ki, bizler bu yaz hayal kurarken ayaklarımızı yerden kesemeyeceğiz. Sisli yolculuğumuzda kıyıdan köşeden gerçeklerle çarpışmalar yaşayacağız. Bu çarpışmalardan sağ çıkmak için kendimize inanç ile Yaradan’a inancı dengelememiz ve bazen hayal ve dualarımızı değiştirmemiz gerekecektir. Kendimize inanç harekete geçmemizi sağlar, Yaradan’a inanç ise akışa teslim olmamızı. Ancak burada “akışa teslim” sloganında her daim gözden kaçan bir şey vardır. Elinden gelen her şeyi yapanlar akışa teslim olduklarında yollarını bulurlar, hele ki Satürn akışın yolunu sürekli kapatıyorsa elimizden geleni henüz yapmadık demektir. Su akacak ve yolunu bulacaktır, ona şüphe yok.  Ancak bazı hayaller gerçekleşmemelidir. Geçmişe dönüp baktığımızda  hepimizin “iyi ki de olmamış” diyeceği bir sürü gerçekleşmemiş  hayal bize bunun doğru olduğunu kanıtlayacaktır.
Neptün geri gidiş sürecinde size 3 dilek dileme hakkı verildiğini varsayın ve dileyin. Lütfen “Bundan sonraki 1000 dileğim kabul olsun” türü dilekler olmasın. Gerçekleşmesini istediğiniz 3 şey için dua edin. O 3 şeyi seçmenin ne kadar zor olduğu gerçeği ile yüzleşin, dilek dilemenin ciddiyeti ile tanışın. Şu anda sahip olsanız bile 3 dileğiniz arasında yer almadığı için bazı şeylere sahip olmaya devam edeceğinizin garanti olmadığı gerçeğini de hatırlayın.
Son olarak da şunu hatırlayın: Dışarıda bir yerlerde veya içeride bir yerlerde bizden daha büyük, bizden daha yüce birşeyler var, hangi duanın kabul edilmesi gerektiğini bizden çok daha iyi bilen yüce birşeyler…
Neptün o “bilinmeyen yücelik”tir.
Çok etkileyici bir söz  var: “Tanrı bize kızdığı zaman dualarımızı kabul eder”
Kasım ayının sonuna kadar dua edelim de Tanrı bize kızmasın.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü