Oğlak Burcunda Yeniay – Son Tren

Aralık 2016

shutterstock_372241237
29 Aralık Perşembe sabahı Oğlak burcunda yılın son yeniayı  gerçekleşiyor.
Bu yeniay yılın son yeniayı  ve  her yıl olduğu gibi yeni yıla giriş yaparken bize eşlik eden Oğlak enerjisinde gerçekleşiyor. Oğlak burcunda yeniayın yılın başlamasından sonra değil, önce gerçekleşmesi geride kalan yıl ile ilgili başlamakta gecikilmiş bir şeylerin habercisidir. Zaten geri giden Merkür’ün de eşlik ettiği bu son yeniay geçmişten gelen bir şeyle yeniden başlamak için bir enerji veriyor. Ancak Merkür geri giderken yapılan her başlangıç iyi düşünülmelidir, özellikle tamamen yeni bir şeye başlangıç ise. Eski bir şeye yeniden başlamak ise Merkür’ün bize geri getirdiği bir şeydir ve yeni bir şey kadar fazla irdelenmek zorunda değildir.
Oğlak burcu genel olarak kurallar, kanunlar kısacası ruhun anayasası ile ilgili bir enerjidir. Oğlak burcu ve yönettiği 10. ev her bireyin kendine özgü anayasasının ne olduğu hakkında bize bilgi verir. Her yaradılmış kendi anayasası ile birlikte gökten iner  ve kendi anayasasının kurallarına göre yaşar.
Oğlak burcunda gerçekleşen her yeniay, her bireyin kendi özünü oluşturan anayasasına yeni bir şeyler ekleme zamanıdır.
Her yeniay yeni başlangıçlar için uygun zaman dilimleridir. Ancak her yeniayın kendine özgü bir enerjisi vardır. Oğlak yeniayında her ne yeni başlangıç yapılıyorsa, ruhun anayasasına uygun olması şarttır. Kendini tanımayan kişiler, ruhlarının anayasasını ya az bilirler, ya hiç bilmezler.  Merkür geri gidişinin eşlik ettiği bu yeniayda en uygun yeni başlangıç eski bir alışkanlığı, eski bir bağ kurma modelini, eski bir rutini, eski bir yeme-içme alışkanlığını, eski bir işi, eski bir çalışanı, eski bir yakın çevreye geri dönüşü, eski bir eğitimi tekrar etmeyi veya eski bir eğitimdeki bilgileri iş hayatında uygulamaya başlamayı temsil ediyor olabilir.
 Merkür genel olarak söylediğimiz sözler, yazdığımız, imzaladığımız şeyler ile ilgilidir. Belki 2016’da söylediğimiz bazı sözleri geri almak veya hala tutmadıysak tutmak, hiçbir zaman söyleyemediğimiz sözleri söylemek için imkanlar yakalamak,  imzaladığımız şeyleri tekrar gözden geçirmek  veya bir türlü imzalayamadığımız ve önümüze tekrar gelen şeylere bu defa yer açma zamanı olabilir.
Eski işlere, eski eşlere, eski sevgililere, eski şehrinize, ülkenize, mahallenize, evinize, okulunuza  geri dönmek de söz konusu olabilir. Ancak herhangi bir başlangıç için adım atan sizseniz mutlak surette temkinli ve ağırdan alarak yapmanızda fayda var. Çünkü Oğlak burcundaki bir yeniay Ay ve Güneş’in birleşerek, temkinli, saygılı, ciddi ve ağır ağır ilerleyeceklerine dair söz vermeleridir.
Oğlak yeniayı sizi önemli bir başarıya götürebilir çünkü Oğlak burcu başarının burcudur, ancak Oğlak burcu aynı zamanda onurlu olmanın burcudur ve bu yeniayla birlikte herhangi  bir başlangıç girişiminiz başarısızlıkla sonuçlanırsa, Zodyak’ın yaşayarak öğreten burcu Oğlak’taki yeniay  size yenilgiyi nasıl onurlu bir şekilde kabul etmeniz gerektiğini öğretmeye çalışıyor olabilir.
Öyle ya da böyle yenilerek veya başararak öğreneceğimiz, kendimize saygımızı kazanma şansı yakalayabileceğimiz bir yeniay ile birlikte yeni bir yıla doğru hızla yol alıyoruz.
2016 verdiğinden çok daha fazlasını alan bir yıl olarak birçoğumuzun hafızalarında ve hüzünlü anılarında yerini almak üzere hayatımızdan ayrılıyor. Gerek bireysel, gerek toplumsal, gerekse küresel olarak büyük acılara imza atan 2016’ya veda ederken gelenin gideni aratmadığı, barış, huzur ve her şeyin ilacı olan sevgi dolu bir yıl dilerim.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü