Peki Bana Ne Olacak?

Ağustos 2016

shutterstock_39399565
Tutulmalar hayatımızda geri dönüşü olmayan değişiklikler meydana getiren gökyüzü olaylarıdır. Bizi ve dolayısıyla hayatımızı yeni bir faza taşırlar.  Önümüzdeki 6 hafta boyunca 3 tutulma yaşayacağız. İki tanesi Başak-Balık ekseninde bir tanesi Aslan-Kova ekseninde meydana gelecek. Tutulmalar döneminde acele ve tepkisel kararlar vermek tutulma enerjisinin genellikle olumsuz halini tetikler. Tutulmanın yaklaştığı günlerde özellikle tutulmadan birinci derecede etkilenen gezegenleri olan kişiler önemli kararlar vermek zorunda kalırlar. Ay tutulmaları her zaman uzlaşma ihtiyacı getirirken, Güneş tutulmaları yeni başlangıçlar getirir.
18 Ağustos’ta Kova burcundaki Ay tutulmasının genel etkilerini ve doğum haritanızda Kova burcu ile yönetilen hayat alanının olası enerji dinamiğinin ne olduğunu aşağıda bulabilirsiniz. Bu etkiler tamamen Yükselen burcunuza göre çıkarılmıştır.  “Burçlara göre” diye başlayan bütün yazılar yükselen burca göre yazılan yazılardır.
Burçlara geçmeden önce aşağıda bu tutulmadan daha şiddetli etkilenme ihtimali olan kişilerin doğum günleri yazılı.
Tutulmadan I. derecede destekleyici etki alma ihtimali olan kişiler
9-18  Şubat doğumlu Kova burçları
Ay burcu , yükselen burcu veya kişisel gezegenler dediğimiz Merkür, Venüs veya Mars’ı 23 ile 27 derece Kova burcu  olanlar
15-21 Ekim doğumlu Terazi burçları
13-19 Haziran doğumlu İkizler burçları
Ay burcu, yükselen burcu veya kişisel gezegenler dediğimiz Merkür, Venüs veya Mars’ı 24-26 derece arasında  Terazi veya İkizler burcunda olanlar
Tutulmadan I. derecede sert etki alma ihtimali olan kişiler
13-23 Ağustos doğumlu Aslan burçları
12-18 Mayıs doğumlu Boğa burçları
14-20 Kasım doğumlu Akrep burçları
Bir tutulmadan yumuşak etki almak demek, hayatınızda yaşanacak olan gelişmelere sizin de razı olduğunuz anlamındadır. Sert etki almak demek ise hayatınızdaki değişimlere tüm benliğiniz ile razı gelmediğiniz ve sert etki alan gezegenin enerjisi ile bu değişimlere direnmeye çalıştığınız anlamındadır.
Örneğin Merkür sert etki alıyor ise değişimlere zihinsel olarak henüz hazır hissetmediğinizin işaretidir.
Venüs sert etki alıyor ise değişimlerden keyif almadığınıza ve arzularınızla zıt değişimler ile mücadele ettiğinize  işarettir.
Ay sert etki alıyor ise ait olma duygunuzun tehdit altında olduğunu hissedebilir, güven problemi yaşayabilirsiniz
Güneş sert etki alıyor ise özünüze aykırı bir şeylerin hayatınızda vuku bulmaya çalıştığı hissiyle mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.
Mars sert etki alıyor ise kendinizi tehdit altında hissetme ve değişimlerden kaçmak veya şiddetle savaşmak söz konusu olabilir.
Olayların gerçekleşme ihtimali olan hayat alanları Yükselen burcunuza göre aşağıdaki gibidir. Genel bir tabloyu sadece tüm ev sistemi dediğimiz ve benim normalde kullanmadığım bir sistem ile hazırlayabiliyoruz. Tutulmanın tam olarak hangi hayat alanında meydana geldiğini anlayabilmek için yükselen burcunuzdan bir önce ve bir sonra yükselen burç için yazılı olanları da okumanızda fayda olabilir.  Örneğin Yükselen Koç iseniz, Yükselen Balık ve Yükselen Boğa’yı da okuyup hayatınızda şu anda olup bitenlerden yola çıkarak hangi hayat alanında etkilendiğinizi daha açıkça görebilirsiniz.
Daha önceki yazımda da belirtmiştim Kova burcundaki tutulma içinizdeki muhalif enerjiye, daha önce karşı çıktığınız bir şeye söz hakkı veya oluş hakkı verme üzerine bir tutulmadır.  Doğru bulduğunuz için değil, oluşa saygı duyduğunuz için muhalif enerjiye söz hakkı veriyorsunuz. Lütfen hatırlayalım bizim zıttımız olan kişiler bizde olmayan her şeye sahiptirler.  Kova burcu gelecek hedefleri demektir, gelecek için daha önce denemediğiniz bir şeyi denemek demektir.
Yükselen Burcunuz
18 Ağustos 2016
Kova Burcu Ay Tutulması
Yükselen
Koç
Doğru seçilmiş arkadaşlar, doğru sosyal çevre, doğru gelecek planları aslında muhalif olduğunuz şeyler ve kişiler. Özellikle sizin tam zıttınız gelecek hedeflerine sahip arkadaşlarınız size hayatınızda dışladığınız şeyin ne olduğunu aynalar. Bu tutulma tamamen gelecek hedefleriniz, umutlarınız ile ilgili bir tutulma.
Doğru arkadaş sizinle benzer karakteristik özelliklere sahip olmayabilir, doğru arkadaş sizinle benzer gelecek hedeflerine sahip arkadaşlardır. Arkadaşlar bizim bu hayatta seçebildiğimiz yegane kişilerdir. Onları seçerken onların bizimle zıt olan yanlarının bizim gücümüz olacağı gerçeği ile hareket etmeliyiz. Onlar bizde olmayan bir şeye sahipler ve bazen tekmeleyip durduğumuz ve bizde anahtarı olmayan kapılar, bizim tam tersimiz enerjiye sahip arkadaşlarımızda vardır.
Doğru arkadaş-doğru sosyal çevre- doğru gelecek planları sizin bu tutulmada gündeminizi oluşturabilir.
Yükselen
Boğa
Kariyeriniz, toplumdaki statünüz, hayatınızdaki otorite figürleri, itibarınız sizin prangalarınız.  Elde ettiğiniz her başarının  sizi özgürleştireceğine köleleştirme riski var. Kendinizi başardıklarınızdan ayrı görmeyi öğrenmeniz gerekiyor ki, başaramadığınız zamanlarda kendinizi sevebilin. Farklı olma ihtiyacınız çok yüksek, bu ihtiyaca ayar vermeniz gerekiyor. Bu tutulma içinizdeki enerjide bir otorite figürü belirlemeye çalışacak. Her bedende bir patron var ki o Güneş’tir, bir de yönetici vardır.  Bu tutulma sizin bedeninizdeki yöneticinin seçimi ile ilgili. Kim olduğunuz değil, kim olmak istediğiniz ile ilgili bir tutulma.
Tepe noktası dediğimiz noktanızın derecesi 22-28 derece Kova burcuna denk geliyorsa,  gelecekte ünvanınızı ilgilendiren çok önemli kararlar almanız gerekebilir.
Yükselen
İkizler
Her türlü fanatik inanç ve ahlaki değerler,  hayatın derin manasını anlamak, farklı  bakış açılarına gösterilen direnç ve muhalefet  sizin için bu tutulmanın ana temaları. Derin bilgiye saygı duymayı öğrenmeniz, din  gibi hassas konularda ben bilirimci veya alaycı tavırlarınıza dikkat etmeniz gerekiyor.  Siz çağın ötesinde bir vizyona sahip olabilirsiniz ama bunun sebebi bu vizyona sahip olmayanları küçümsemek değil, onlara yeni yollar göstermek. Bu tutulma kendi vizyonunuzu daha da genişletecek veya yaymanıza fayda sağlayacak yeni gelişmeler getirebilir. Bildiğiniz denizlerden uzaklara açılma şansı da var. Yayıncılık, yurtdışı, akademik konular veya eşinizin ailesi ile ilgili beklediğiniz cevaplar var ise bu tutulma cevapları size getirebilir
Yükselen
Yengeç
Size ait olmayan ama kullanımınıza sunulmuş kaynaklar, mallar, yetenekler
Samimi yakınlık dediğimiz seks, bir başkasının önünde çıplak kalabilme cesareti
Borçlar, vergiler hepsi bu tutulmanın konusu.  Maddi gücün başkasında olduğu bir hayat yaşıyorsanız bundan özgürleşmeniz gerekebilir. Başkalarının parasını sizin aleyhinize değil, lehinize çalışan bir unsur haline getirmeyi öğrenmelisiniz. Mortgage başvurusu, vergi affı, herhangi bir konuda yaptığınız önemli araştırmalar varsa onlar, ameliyatlar gibi konularda cevaplar bu tutulma ile size gelebilir
Yükselen
Aslan
İlişkileriniz, eşiniz sizin en büyük muhalifiniz. Onun gücünü lehinize çevirmeniz çok önemli, aksi takdirde ilişkilerinizin kölesi olarak yaşamaya devam etmek zorunda kalırsınız. Eşinizin sizden daha zeki olma ihtimali çok yüksek, buna saygı duymayı bu gücü kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bu tutulma size yeni bir ilişki getirebilir veya halihazırdaki ilişkinizin gerçekte nereye gittiğinin farkına varabilirsiniz
Yükselen
Başak
Bir sağlık problemi, işiniz, sizin için çalışan kişiler sizin hayatta özgürlüğünüze engel olan en güçlü muhalifleriniz olabilir, bu muhalif enerjiyi lehinize çevirmeye çalışın. Örneğin sağlık problemi ile verdiği mücadeleden öğrendiklerini başkalarına faydalı olmak için paylaşan kişiler bunu yapıyorlar. Yaptığınız her işe gülücük eklemeniz gerekiyor, yükselen burcunuz buna engel bir enerji taşıyor çünkü.  Kahkahayı karşınıza değil, yanınıza almayı öğrenmeniz gerekiyor.  Sizin için çalışan kişiler, evcil hayvanlarınız, günlük rutininizin değişmesi  veya sağlığınıza dair beklediğiniz  cevaplar bu tutulma ile size gelebilir
Yükselen
Terazi
Çocuklar, romantik ilişkiler, hayatı ciddiye almayış, hep alay etme eğilimi sizin prangalarınız olabilir.  Çok orijinal bir yaratıcılığa sahipsiniz ancak bu orijinalliği sizin aleyhinize işleyen bir armağan olmaktan çıkarmanız gerekiyor. Bu tutulma çocuklar, aşk ve yaratıcılığınızı tetikleyecek konuları gündeminize taşıyacaktır. Eylül ayında Jüpiter yükselen burcunuza geleceği için şans da sizden yana.
Özellikle bir yeni bir aşkın nereye doğru gittiğini anlamanız veya çocuklarınız varsa onların durumları (okul yerleşimi vs.) gibi konulara cevaplar gelebilir.
Yükselen
Akrep
Hayatınızın gitmesi gereken yöne muhalif enerji sizin evinizin içinde, köklerinizden geliyor.  Siz , kendi evini  muhalif bir enerjiye kiraya vermiş bir ev sahibi gibisiniz. Evinizi verdiğiniz gibi teslim alabilmek için  bu muhalif enerjiye saygı duymak, söz hakkı vermek durumundasınız.  Çok tutkulu bir yükselen burcunuz  ve sağı solu belli olmayan bir kök enerjiniz var. Bu tutulma yaşadığınız ev  ve aileniz ile ilgili aradığınız cevapları size getirebilir.
Yükselen
Yay
Konuşmalarınız, yazdıklarınız, yakın çevreniz ile iletişim kurma tarzınız sizin en büyük muhalifiniz. Özellikle kardeşiniz bu yapınızı size aynalayan kişi olabilir. Doğru muhalefet yapmayı öğrenmek sizi prangalarınızdan kurtaracaktır. İletişim derslerine ihtiyacınız olabilir.  Ticari hayatınızı ilgilendiren konular da bu tutulmada gündeminize gelebilir. Arabanız , ehliyetiniz, kardeşleriniz, kısa seyahatler hepsi sizin için bu tutulmada mercek altına yatacak konular olabilir. Ancak ana konu çevre ile bağ kurma modeliniz
Yükselen
Oğlak
Maddi şartlarınız ve yetenekleriniz sizin en büyük muhalifiniz. Kullanmadığınız yetenekleriniz olabilir, para problemleriniz veya hiç para kazanmak zorunda kalmamış olmanın verdiği paraya ve yeteneklerinize gerekli değeri vermeme eğilimi gösteriyor olabilirsiniz. Yeteneklerinize  söz hakkı verin. Onlar size Yaradan tarafından verilmiş tükenmeyen sermayelerdir. Asilik, inatçılık, eskiyi yeni ile değiştirebilme cesareti sizin Allah vergisi yetenekleriniz bunları gereksiz veya aşırı kullanarak aleyhinize çevirmemeyi öğrenin.  Sizin için bu tutulma “Bırak gitsin, dönerse senindir, dönmezse zaten senin değilmiş” tutulması. Maddi veya manevi neyin sizin olduğunu anlamanızı sağlayabilecek bir tutulma
Yükselen
Kova
Kendi kendinizin muhalifisiniz. Karakteriniz veya görünüşünüz sizin en büyük muhalifiniz. Size kendinizi özel ve önemli hissettirecek bir partnere şiddetle ihtiyacınız var, aksi takdirde hayat sürekli muhalif olduğunuz güçler tarafından kontrol edilen bir şeymiş gibi hissedip, isyankar bir tutum takınma, garip bir özgürlük savaşçısı olma riskiniz var.  Kendi iç çatışmalarınızı görmenizi sağlayacak bir tutulma, iç çatışmalarınızın yolunuza kader olarak çıkacağı bir tutulma. Özgürlük ile yalnızlığı ayırt etmeyi öğrenmeniz önemli.
Yükselen
Balık
Geçmiş sizin en büyük muhalifiniz, geçmişe prangalarla bağlısınız. Yaşadığınız her türlü acı sizden bugünü çalıyor, çünkü o acıları lehinize kullanamıyorsunuz. Geçmişi bir acılar denizi olarak görmeyi bırakıp, size yüzme öğreten bir deniz olarak görmeyi başarabilirseniz, geçmiş ile barışırsanız geçmiş acılarınız, gelecek özgür günlerinizin temel taşları olur. Ayrıca bazı şeylerin gizli kalmak zorunda olduğu gerçeğine muhalefet  etmemeyi de öğrenmeniz gerekiyor. Bu tutulma gizli bir şeyleri açığa çıkaran, sizi acılardan emekliye ayırmak üzere gerçekleşecek  bir tutulma olabilir. Sizi neyin iyileştireceğini size gösterecek bir tutulma
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü