Saturn – Mars ve Gerçeğe Yolculuk

Ağustos 2016

shutterstock_430507267
Saturn yarın-12 Ağustos- geri gidişine son veriyor ve önce durağan hale geçiyor, 14 Ağustos itibarıyla da ileri hareketine başlıyor. Tabii ki ileri hareketine başlar başlamaz Saturn normal işleyişine geçemeyecek ancak bir kaç hafta sonra kendine gelebilecek. Tabii ki başta Oğlak ve Kova veya yükselen burcu bu iki burçtan biri olan kişiler için Saturn’un geri hareketini bitirmesi çok olumlu bir gelişme. Mart ayından bu yana ilerlemekte zorlanılan konularda ilerlemeler kaydetmek mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra  18 Ağustos’ta Kova burcunda yaşanacak olan tutulma öncesi Saturn’ün ileri harekete geçmiş olması olumlu bir gelişme. Tutulmanın en azından yöneticilerinden birinin ileri harekette olması güzel bir şey. Tutulmanın diğer yöneticisi Uranus yıl sonuna kadar geri harekette çünkü.
Saturn’ün Yay burcu geçişi, geri gidişi, ileri dönüşü, Saturn’ün 24 Ağustos tarihinde Mars ile yapacağı kavuşum, Saturn’ün genel olarak her aksiyonu  her daim en çok ilgi toplayan topiktir.  Neden mi?
Çünkü “Korku dağları bekler”
İnsanın hayatını acı çekme korkusu ve zevk alma umudu yönetir. Bu iki duygu insanın temel motivasyonudur. Her hareketimiz ya acı çekmekten korunmak ya da zevk alma umuduyladır. Bu nedenle biz insanoğlunun dikkatini çekmenin en kolay yolu onu ya korkutmaktır, ya da bol keseden umut dağıtmak. Saturn ve Mars korkuda başrol oynarken, Jüpiter ve Neptün boş umutlarda başrol oynar.
Öncelikle Astrolojinin bir döngü olduğunu hatırlayalım. 16 Şubat 1986 yılında Yay burcunda Mars&Saturn kavuşumu yine yaşanmıştı. Bu tarihi hatırlayanlar bu tarihlere geri dönüp düşünsünler ve hayatlarında bu tarihlerde,  bir ay öncesinde, bir ay sonrasında ne gibi olaylar yaşadıklarını hatırlamaya çalışsınlar. Aynı olaylar yaşanmayacak ama benzeri duygu durumlarının deneyimleneceği farklı olaylar gelecektir.
1986 yılında çocuk olanlar için ve tüm hatırlayamayanlar için ise net bir yorum: Yaklaşık 28-30 yıl sürecek yeni bir şey başlamak üzere hayatınızda.
Bu bir iş değişikliği ile yeni bir sektöre adım atmak olabilir. Bir boşanma ile bekarlığa veya potansiyel yalnızlığa geçiş olabilir, bir evlenme ile aile ve yuva kavramlarının hayata geçişi olabilir. Yepyeni bir sosyal çevreye, yepyeni bir ülkeye, yepyeni bir yakın çevreye, yepyeni bir görünüme, imaja kavuşmanıza  bir başlangıç olabilir.
Aslında başlangıçlar genellikle güzeldir, tek sancısı başlayan her şey bir önceki şeyi bitirir. İşte bu Saturn-Mars kavuşumundan olumsuz veya mutsuz etkilenecek kişiler biten şeyi başlayandan daha fazla sevenler olacaktır. Olay şudur ki; Yay burcundaki bu kavuşum ve başlangıç sizi kendi gerçeğinize biraz daha yaklaştıracak bir kavuşumdur.
Yay burcu enerjisinin yalana tahammülü yoktur, Satürn’ün de yalana tahammülü yoktur, Mars’ın da yalana tahammülü yoktur. Bu kavuşum Saturn ileri hareketine başladıktan sonra olacağı için biraz daha umut verici aslında, çünkü bizi bir şeyleri tekrar ettirerek, 30 yıl boyunca geri geri giderek ileri gitmeye çalışacağımız kısır bir döngüye sokmayacak demektir.
Enerji astrolojide Saturn ve Mars birlikte çalışmayı başardığı zaman kişinin görünen madde dünyasında başaramayacağı, altından kalkamayacağı neredeyse hiçbir şey olamaz. Çünkü kişi Saturn-Mars’ı birlikte çalıştırdığı zaman doğum haritasındaki Pluto’yu aktive eder ve Pluto dünyanın altını üstüne getirebilecek, sonra tekrar üstünü üstüne getirebilecek güce sahiptir.
Peki Pluto ne diye bizim hayatımızın altını üstüne getirir, sonra da geri üstünü üstüne getirir? Amacı nedir?
Çünkü bizler hayatımızın altı üstüne geldiğinde kendimizin en gizli, en kabul etmediğimiz, hiç farkında olmadığımız yanlarıyla karşılaşırız. Pluto bizim gölge yanımızdır ve nefret ettiğimiz insanların, nefret ettiğimiz davranışları neden gösterdiklerini anlamamızı sağlar ve aynı şartlar altında biz kaldığımızda ne kadar dayanabileceğimizi, en çok neyi sevdiğimizi, en tutkuyla neye bağlı olduğumuzu bize gösterir. Pluto bizim hem en büyük günahımızdır, hem de en büyük sevabımız.
Yay burcunda kavuşarak bizi kendi gerçeğimize taşıyacak 28-30 yıllık bir döngüyü başlatacak olan Mars ve Saturn,  karşı konulması mümkün olmayan başlangıçlar ile geliyor. Başlangıçta kimimiz memnun olacağız, kimimiz memnun olmayacağız.  Ama unutmayın ki Yay burcu güzel günlerin burcudur. Yöneticisi Jüpiter ise şu sıralar Başak burcunda.
Kendi gerçeğimizi alçakgönüllülükle kabul etmenin, hizmet etmeyi öğrenmenin, sadeliğin,  adanmışlığın umutla birlikte bize servis edileceği  gerçeğe doğru yeni bir yolculuk başlıyor. Lütfen hatırlayalım umut, sadece inanç yüklediğiniz zaman gerçekleşme şansı taşıyan, aksi takdirde zavallı, muhtaç bir duygudur.
“Umut, inanç olmadan bir hiçtir” Yeniden Sevmek
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü