Terazi Burcu: Sonbahar’da “Biz” Olmak

Eylül 2016

shutterstock_465758798
Güneş Terazi burcuna geçiyor.
22 Eylül saat 16:20’de Güneş Terazi burcuna geçiyor.
Herkesin bir favori burcu vardır. Benim favori burcum Terazi. Çok seviyorum Terazi burcu enerjisini.  Çok  temkinli yaklaşılması gereken iki enerji olan Başak ve Akrep’in arasına kurtarıcı gibi gelip oturmuştur. Bazı insanlar tanırsınız burcum Başak veya burcum Akrep dediklerini duyduğunuzda, içinizden geçmiş tecrübelerinize dayanarak o burçtaki kişilerden hiç hoşlanmadığınızı düşünürsünüz. Ancak Başak burcu ve Akrep burcu olan bir kişinin kişisel gezegenleri olan Merkür ve Venüs’ünün Terazi’de olma ihtimali güçlüdür. Zaten böyle durumlarda kendi kendinize düşünürsünüz “Benim tanıdığım diğer Başak, sıkıcıydı,  sürekli başkalarını yargılar, herkesin kusurlarını büyütür, pireyi deve yapardı” veya  “Benim tanıdığım diğer Akrep’ler  kindar, kriz çıkaran, insanı boğan, kontrolcü kişilerdi, bu kişi hiç böyle değil” diye geçirirsiniz içinizden.
Aslında astrolojinin sadece Güneş burcu ile sınırlandırılmasının yarattığı önyargıdır bu.   Burcunuz ne olursa olsun gökyüzündeki önemli olaylar sizi etkiler. Çünkü Balık burcunda gerçekleşen tutulmadan da size pay çıkar,  Satürn’ün Yay burcundan geçişinden de.  Çünkü hayatımızın her bir alanı başka bir burç tarafından yönetiliyor. Bedenimizdeki bazı burç enerjileri baskın olduğu zaman  biz kendi burcumuzdan daha  fazla olarak  baskın burcun enerjisini kullanırız ve burcumuzu söylediğimiz zaman etrafımızdaki insanları şaşırtırız. Zaten çoğunlukla yükselen burcumuzu tahmin etmek, Güneş burcumuzu tahmin etmekten daha kolaydır.
Güneş’in burç değiştirmesi  herkesi direkt etkiler. Güneş bir takımyıldızının önünden geçerken o yıldızın enerjisini dünyaya gönderir. Güneş geçtiği bir burçta yaklaşık 1 ay kalır ve biz aslında söz konusu enerjinin bize sunduklarını, sunmaya çalıştıklarını 1 ay boyunca deneyimleriz ve yılda bir defa bir ay boyunca ilgili burcun en güzel enerjisinden yararlanma şansımız olur.
Terazi burcu  Venüs tarafından yönetilir. Zarafetin, güzelliğin, fazla iddiacı olmaktan uzak durmanın, orta yolun, uzlaşmanın ve sonuç olarak da tüm bu güzelliklerden dolayı barışın burcudur.
“Biz” kavramının öneminin farkında bir enerjidir. Yani bizim hepimizin, en delimizin, en savaşçımızın, en uzlaşmazımızın bile içinde bir Terazi takım yıldızı, bir Venüs var. Güneş Terazi burcundan geçerken bizden istenen şey;  belki hep kullandığımız, belki hiç kullanmadığımız bu enerjimiz ile temas haline geçmemizdir.
Her türlü sanatsal faaliyet, göze güzel gelen  şeyler  bizim Terazi enerjimizi, Venüs’ümüzü tetikler.  Şarkılar, resimler, filmler, müzikaller, güzel kokular,  mimarisi güzel binalar, insan yapımı her türlü güzellik Terazi burcunun konusudur. Çok güzel bir binaya bakarken kendinizi dinlerseniz, içinizdeki Terazi enerjisinin güçlü mü zayıf mı olduğunu hemen anlayabilirsiniz.
Müzik dinlerken hissettikleriniz, müziğe veya genel olarak görsel sanata olan düşkünlüğünüz size Terazi burcunuzun, Venüs’ünüzün  içinizde ne denli  güçlü bir konumda olduğunu söyleyecektir.
İçimizdeki enerji karşılaştığımız her şeyde, her kişide, her olayda bize kim olduğumuzu söyler. Güçlü bir Terazi enerjiniz de olsa, zayıf bir Terazi enerjiniz de olsa önümüzdeki ay boyunca bu enerjiye yol açabilirseniz bedeninizde ve dolayısıyla dünyanızda barışı sağlama umudunuz doğar. Terazi enerjiniz ne kadar güçlüyse barışı sağlama gücünüz ve arzunuz o denli güçlü olacaktır. Terazi enerjiniz zayıfsa barışa direnen bir enerjiye sahipsiniz demektir. Ancak böyle bile olsanız bu ay sizin için de çok değerlidir,  bütün yapmanız gereken barışa bir şans vermeniz.
Şarkılar, güzel kokular,  dans etmek, filmler, güzel olan her şey enerjiyi açığa çıkarmanız için size yardım edecektir.
Terazi burcu çok önemli bir dönemde başlar. Terazi burcu gece ile gündüzün eşit olduğu gün başlar  ve sonbaharı başlatır. Koç burcu ilkbaharı başlatırken, Terazi burcu sonbaharı başlatır.
Mesajı şudur:  Günler kısalacak, aydınlık azalacak. Bu demek oluyor ki, geceler uzuyor, karanlık çoğalıyor. Uzun geceyi ve karanlığı “Ben” ile geçmeye çalışmayın, “Biz” ile geçin.
Sen, ben kavgası dünya var olduğundan bu yana vardır ve başladığı günden beri  hiç kazananı olmayan bir kavga olmuştur.
 Oysa ki “Biz”,   “Ben”  ve “Sen”in dipsiz bir kuyu olduğunu bilir.
 “Biz”,  diğerinin değerlerinin, bizim değerlerimiz kadar önemli ve gerekli olduğunu anlamıştır.
“Biz”,  “Ben”den asla vazgeçmemiştir, sadece başka “Ben”lerin varlığının değerini anlamıştır.
“Biz”,  “Aranızdan iki kişi aynı amaç için bir araya geldiğinde üçüncünüz benim” diyen kutsal mesajı almayı başarmıştır.
Bir kere, sadece bir kere gerçekten “Biz” olabilmiş hiç kimseyi bir daha asla hiç bir “Ben” tatmin etmeyecektir. Bu kişiler diğer “Ben”i bulup, “Biz” olamadıkları zaman, gruplara, ideolojilere kaymaya başlayıp “Biz”i orada arayacaklardır. Hiç bir zaman “Biz” olamayanlar da aynı şeyi yapacaklardır, ancak ne aradıklarını bilmeden.
Terazi burcu diğer yarının burcudur.
Bazen “İki yarım bir tam etmez”,
“Yarım olan kişi eksik kişidir” gibi yorumlar yapılır. Aslında bu anlamsız bir söz düellosudur.
 İki yarım tam etmez de, iki tam mı tam eder?
İki tane yarımşar bardak su ve iki tane tam bardak su düşünelim. Yarımları birbirine, tamları birbirine boşaltalım.
Ne oldu?
İki tam mı bir tam oldu?
İki yarım mı?
 İki tam mı sahip olduğunun yarısından vazgeçmek zorunda kaldı, iki yarım mı?
Terazi burcu ödün vermenin burcudur. Ne kadar bölünmez bir tam olursanız, ödün vermeniz o kadar zor olur. Oysa ki bir olmaları umuduyla tam bardaktaki suyu , diğer tam bardağa boşalttığımızda iki bardaktaki su da bol miktarda ödün vermek zorunda kaldı.
Yarım olmaktan korkmaya gerek yok. Zodyak’ın güzellikleri, barışı  temsil eden burcu Terazi, aynı zamanda diğer yarımızı temsil eder.
Terazi enerjisinde   “Ben” kavramı yarım olmak, “Biz” kavramı  tam olmaktır .
Kendi kendine yetmenin burcu Oğlak’ın yöneticisi Satürn, “Biz” olmanın burcu Terazi’de yücelir. Çünkü bir kere “Biz” olduğunuzda o kadar yücelirsiniz ki bir daha hiç bir “Ben” size cazip gelmez.
İçiniz, dışınız barış ve güzellikle dolu, “Biz” olmanın güzelliğini tecrübe edeceğiniz  bir ay olsun.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü