Teslim Ol “Savaşçı”

Aralık 2016

shutterstock_375344740
Mars Balık burcuna geçiyor ve  28 Ocak  tarihine kadar Balık burcunda kalacak.
Mars’ın Balık burcu geçişi yön kaybı yaşanan, hangi aksiyonları almamız gerektiği konusunda hayatımızda bulanık bir döneme girdiğimiz, sisli bir havada araba kullandığımız bir dönemdir. Bu sisli enerjiden ilk korunma metodu yavaşlamaktır.  Mars Balık geçişlerinde yavaşlamazsak bu geçiş  “Allah’ım ben ne yaptım” geçişi halini alır.  Mars Balık geçişleri her zaman bir sonun geldiği ile ilgili bir geçiştir.
Balık burcu genel olarak geçmişle ilgili olmakla birlikte bu yılki Mars geçişi Güney Ay Düğümü ve Neptün ile kavuşumları da içine aldığı için geçmişte yaptıklarımızın özellikle 2015 Mart ayından itibaren bugüne kadar olan sürede aldığımız aksiyonların sonuçlarının bize dönüş yaptığı ve olumlu anlamda hayatımızdaki düğümlerin kendiliğinden çözülmeye başladığı, olumsuz anlamda alınan yanlış aksiyonlar nedeniyle iyice önümüzü göremez hale geldiğimiz bir döneme giriyoruz.
Bu sisli enerjinin en yoğun yaşanacağı günler ise 25 Aralık- 2 Ocak tarihleri arasında. Bu tarihlerde Merkür de geri gittiği için sadece aksiyonlarımızda ne yapacağımızı bilememek değil, aynı şekilde ne düşüneceğimizi de bilememek enerjiye eşlik ediyor.
2017 yılında Mars geri gidişi yok, bu iyi bir haber, çünkü bir ileri bir geri gittiğimiz bir kolektif enerji dönemi olmayacak demektir.
Mars’ın Balık burcu geçişi efsanevi bir savaşçının teslimiyet anı gibidir. 2015 Mart ayından bu yana neyin savaşını veriyorduysak sonuna geldik ve teslimiyet vakti. Artık aksiyonların etkisini kaybettiği bir döneme giriyoruz ve kader payına düşeni yapmak için sahneye çıkıyor.
Teslimiyet bazen onur kırıcı hissettirebilir ama özünde bir savaş bittiği için büyük bir hafifleme gelir. Yeni mücadele Mars’ın Koç burcuna geçeceği  28 Ocak tarihinde başlayacak ve 2019 yılının Ocak ayına kadar devam edecek.
Enerji Astrolojide Mars merkezi şartlarımızı değiştirme, hayatla mücadele merkezidir. 2015 yılının başından bu yana verilen mücadelenin son dönemecinde “Olduğu kadar, olmadığı kader” diyebilir ve önümüzdeki resmi kabullenebilirsek, 28 Ocak’tan itibaren yepyeni şartlar için kolları sıvayabiliriz.
“Değiştiremeyeceğini kabul et, kabul edemeyeceğini değiştir” sözünden yola çıktığımızda Mars Balık döneminde bizler kabul etme fazında yer alıyoruz. Kabul etmeyeceklerimizi değiştirme dönemi ise 28 Ocak sonrası başlıyor.
Uyku ve masajın çok iyi geleceği bu dönemde her fırsatta kendimize rahatlama izni vermemiz bize yardımcı olacaktır.  Ayrıca kendimizi hayatımıza tehdit olarak gördüğümüz kişi ve olaylardan bu süre zarfında uzak  tutarak, Mars merkezimizin kendini iyileştirmesine yardımcı olabiliriz.
Sarılmak ise Mars merkezinin en etkili şifalanma egzersizidir.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü