Tünelin Sonundaki Işık

Kasım 2015

yay1
Güneş Yay burcuna geçti. Güneş nereye biz oraya. Güneş yaşam kaynağının bu ay nereden akacağı konusunda bize bilgi verir. Kışın en karanlık günlerine yaklaşırken, burçların en aydınlık olanına giriş yaptık. Yay burcu umudun, tünelin sonundaki ışığın, iyimserliğin ve inanmanın burcudur. İyi olan her şeye inanmak, iyi olan her şeyin yolunu bulacağına inanmak. Yay burcu ideallerin, sahip olduğumuz hayat felsefesinin enerjisini taşır; uç noktada fanatizm ile bağlantılıdır. Tüm fanatikler -körü körüne inandıkları şey ister bir inanç, ister bir ideoloji, isterse bir futbol takımı olsun, istisnasız tüm fanatikler- Yay burcu enerjisinin olumsuz kullanımını yansıtırlar.
Yay burcu insanları, özellikle de yükselen burcu Yay olan kişiler, bitip tükenmez bir iyimserliğe sahiptir ve daima gerçeği arar. Gerçeği ararlar çünkü gerçeğin iyi ve güzel olacağına inançları sonsuzdur; bu kişilerin çoğu yaşadığımız Dünya’ya ait olmadıkları hissi taşırlar, çünkü idealize ettikleri yaşam gerçeğin sınırlarını aşan bir yaşamdır. Çoğu ömrünü bu arayış ile geçirir ama aradıklarını bulamazlar. İlk nedeni gerçek standart bir şey değildir, ikinci nedeniyse gerçek arayarak bulunabilecek bir şey değildir. Gerçek yaşayarak ulaşılabilecek bir deneyimdir ve herkesin gerçeği kendine aittir, kendi sınırları kadardır. Jüpiter tarafından yönetilen bu burç dürüstlüğün ve doğruluğun enerjisidir. Tek sorunu kendi doğrusundan başka doğrulara karşı amansız bir savaşa girişebilmesidir. Yay burcu karanlığın en çok çöktüğü döneme denk gelir; çünkü karanlığın en çok çöktüğü dönemden sadece umut , inanç ve dürüstlük yoluyla çıkabiliriz.
Umut bir mum gibidir, inanç ise Güneş ışığı. Karanlık günlerde içimizdeki mumun ateşini sürdürebilirsek umudumuz devam ediyor demektir. Umut ettiğimiz şeye inanç yüklemeyi başarabilirsek Güneş’in doğmasını sağlarız.Tüm sistem ve hayat inanç üzerinden çalışır. Neye inanırsak o gerçekleşir.Dünya zalim: Dünya zalim olacaktır.Hayat zor: Hayat zor olacaktır. İnsanlara güvenilmez: Güvenilmez insanlar kapımızı çalacaktır.Hayatı değiştirmek sadece inançları değiştirmekle mümkün olur.Güneş Yay burcunda bardağın dolu tarafına işaret eder.Bardağın dolu tarafında neler var? Dünyada kendi halinde yaşayan, başkasına zarar vermeyen iyi insanların sayısı kötülerden daha fazla, hem de kat be kat.
Aile dediğimiz en önemli birim hâlâ varlığını sürdürüyor.Çoğumuzun kalbinde, hayatında uğruna ölebileceği veya uğrunda yaşamaya devam ettiği birileri var.Nefes almak hâlâ bedava.Saç ekiyorlar, diş çıkarttırıyorlar; birileri hayatı yaşanmaz yapmaya çalışırken, birileri de daha yaşanır hale getirmeye çalışıyor.Daha iyi günlere inanmanın zorlaştığı bu günlerde biz yine Güneş’i rehber bilelim, hayata, insanlara, sevgiye inanalım, karanlık bir tünelde yığılıp kalmayalım.Umut hepimize yoldaş olsun.Sevgiyle…
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü