Tutuluyoruz

Temmuz 2016

1
Her ay bir  yeniay bir  dolunay yaşarız. Yılda yaklaşık 4 defa da  (bu sene 5 ) bu dolunay ve yeniaylar tutulma olarak gerçekleşir. Gökyüzünde ay düğümleri dediğimiz ve astrolojide bir doğum haritasının neredeyse bize özetini veren göstergeler olan iki nokta vardır. Herhangi bir yeniay veya dolunay bu ay düğümleri dediğimiz noktalara yakın gerçekleştiği zaman biz gökyüzünde tutulma yaşarız. Yani aslında her ay yaşadığımız yeniay ve dolunayın etkisinin şiddetle güçlenerek bize tutulma olarak yansıması bu etkileşimin ay düğümlerine yakınlığından kaynaklanır.
Bu ay yaşayacağımız Kova burcundaki  Ay tutulması her ne kadar Kova-Aslan ekseninde gerçekleşse de Başak-Balık eksenindeki  ay düğümleri ve enerji yığılımı, Venüs ve Neptun’ün ay düğümlerinin dibinde bitmeleri bizim dikkatimizi aslında Ay ve Güneş kadar Venüs ve Neptun’e yöneltiyor.
Kova burcunda gerçekleşen bir tutulma  bize ne kadar özgür olduğumuzu gösterir veya ne kadar özgür olmadığımızı. “Yeniden Sevmek” kitabımı okuyanlar belki hatırlarlar Kova burcu enerjisini tarif ederken Kova burcunun doğum haritamızdaki yerleştiği hayat alanının kölesi olduğumuzu bu hayat alanında bir sürgün yaşadığımızı ve zincirlerle bağlı olduğumuzu belirtmiştim. Kova burcu, Aslan burcunun tam karşısında oturur. Kral onu kendinden en uzak noktaya koymuştur, bu öyle bir noktadır ki Kova burcu ile yönetilen hayat alanımızda kral görmeden gözümüzü bile kırpamayız. Ama güzel olan şu ki bizi yaratan kral bizi sürgüne, kendinden en uzak noktaya göndermiştir ama gizlice en çok bize güveniyordur. Çünkü bir kralın en zor yönetebileceği alan kendinden en uzak alandır ve buraya kendine muhalif olan enerjiyi yerleştirmiştir. Zaten ironi burada ortaya çıkmaktadır. Kral kendinin başa çıkamayacağını bildiği bu alana kendinin tamamen tersi olan bir enerji koymuştur. Çünkü o hayat alanı ile sadece bu muhalif, bu isyankar, bu söz dinlemez enerji başa çıkabilecektir.
 Şimdi 18 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek Ay tutulması bizim neyin kölesi olduğumuzu bize gösterecek. 2 Ağustos’taki yeniay  ise bu köleliğe son vermemiz için yeni bir başlangıç yapmamız gereken hayat alanımız için bize bir fırsat verecek.
2 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan Ay-Güneş kavuşumunda Ay ve Güneş hayattan keyif almak, hayatı bir çocuk masumiyeti ile yaşamak, risk almak ve alınan riskin sorumluluğunu taşıyacak cesarete sahip olmak konusunda sözleşme yapacaklar. 18 Ağustos’ta ise bu sözleşmenin yürümesi için neyden özgürleşmemiz veya neye isyan edebilecek cesareti göstermemiz gerektiğini göreceğiz.  Kova burcu enerjisinin en önemli mesajı her daim: “Denenmemiş bir şey dene”dir. Bu ay denenmemiş bir şey deneyin, denediğiniz şey bugüne kadar karşı çıktığınız ve muhalif olduğunuz bir şey olsun. İçinizdeki muhalif enerjiye söz hakkı verdiğinizde, onun da önemli hissetmesini sağladığınızda onun gücünü de kendinize katarsınız. Bunu çok yakın zamanda çok acı bir tecrübeyle ülkece birlikte yaşadık.
İçinizdeki muhalif güce söz hakkı verdiğinizde tek dikkat etmeniz gereken şey, en hümanist enerji olan Kova enerjisi içinde kibir denen zehri taşır. Onay ihtiyacı yokmuş gibi içinizde dolaşan bu Kova burcu enerjisi onay görmeye başladığı zaman kibrin tuzağına düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalır.
 2 Ağustos’u takip eden bir kaç  gün yeni bir başlangıç için harika bir gün, size keyif veren bir konuda küçük bir adım atın. 18 Ağustos’ta hayattan keyif almanıza engel olan zincirlerin ya farkına varacaksınız ya da kurtulacaksınız. Eğer kurtulursanız zincirlerinizi cebinize koyun, her elinizi attığınızda kölesi olduğunuz şeyi ve nedenini hatırlayın. Unutmayın ki Aslan burcu, yani kral hala Zodyak’ta tam karşınızda oturuyor. Size söz hakkını O verdi, evet size ihtiyacı olduğu için verdi ama yine de O verdi. Bunu her zaman iyiye kullanın, çünkü Kova burcunun gidip yerleştiği hayat alanı Yaradan’ın size en çok güvendiği hayat alanıdır.
En başta belirtmiştim Venüs Başak’ta ve Neptün Balık’ta ay düğümlerinin başını bekliyor bu tutulmada. Her iki gezegen de şefkat, sevgi ve affediciliğin enerjisini taşıyor. Venüs Başak’ta büyük ihtimalle eski günahların envanterini çıkarmaya çalışıyor olacak.
Kova burcundaki bu tutulmada içinizdeki Başak’a  şunu hatırlatın:
“İlk taşı hiç günahı olmayan atsın.”
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü