Venüs Balık Burcu’nda  –  “Ebedi Aşk”

Ocak 2017

depositphotos_99494394-stock-illustration-limitless-golden-sign-with-heart
Venüs Balık burcuna geçti ve 3 Şubat tarihine kadar bu burçta yol alacak. Venüs’ün  Balık burcu geçişi sevginin, ilişkilerin, aşkın, para ile ilgili konuların efor sarf etmeden hayırlı sonuçlara kendiliğinden varması ile ilgilidir.
Venüs’ün en sevdiği burç Balık burcudur, çünkü bedendeki  Venüs merkezinin (İkinci Çakra) elementi sudur. Venüs enerjisi akışkan, değişime uyum sağlayabilen ve vazgeçmeyi bilen bir enerjidir ve tüm bu özellikler Balık burcunda birleştiği için Venüs’ün en sevdiği geçiş, Balık burcu geçişidir.  Uyum sağlamak, vazgeçmeyi bilmek, olanla ve gelenle akabilmek güzel ve önemlidir, sadece daha önce uyum sağladığımız, daha önce vazgeçtiğimiz, daha önce olanla, gelenle aktığımız zaman başımıza bela olmuş veya kaybetmemize neden olmuş benzeri olaylar tekrarladığı zaman, bunun bir ilahi akış değil, bir ilahi test olduğunun ve aldanma ihtimalimizin farkında olmamız gerekir.
Venüs Balık burcundan geçerken duygular bizi hiç yönetmediği kadar yönetmeye başlar. Bir nevi Merkür merkezimiz gücünü yitirir, zaten bu yılki Venüs Balık geçişinin bir bölümünde Merkür güçlü değil  ve özellikle 6-9  Ocak tarihleri arasında gökyüzünde Venüs ile Güney Ay Düğümü, Pluto ile de Güneş kavuşumu var ve Merkür ileri gitmek için durağan pozisyona geçiyor. Merkür’ün durağan pozisyona geçiş yaptığı zamanlar, geri gittiği zamanlardan daha fazla yanlış anlamalara meyilli zamanlardır. Merkür bu durağanlığı Yay burcunda yaşayacağı için fanatizm, aşırı idealist veya iyimser algı söz konusu olabilir.
Venüs Güney Ay Düğümü birleşmesi geçmişteki bir bağımlılığı bırakmamızı isteyecek bizden. Güneş de bu tarihlerde Oğlak burcunda Pluto ile kavuştuğu için olumlu anlamda, söz konusu bağımlılığa bir set çekmeyi başarabilecek gücü kendimizde bulabiliriz.
Venüs ve Güney Ay Düğümünün Balık burcundaki kavuşumu, yakın veya uzak geçmişte bizi değersiz hissettirmiş bir ilişkinin, bir sevgilinin, bir iş veya hayat ortağının yeniden hortlaması şeklinde zuhur bulabilir. Bu zuhur bulma illa ki geri çevirme şeklinde cevaplanmak zorunda değildir tabii ki. Ancak kesinlikle Güneş&Pluto kavuşumunun gücünü kullanarak yeni sınırlar, yeni kurallarla net bir şekilde yepyeni bir “İlişki Anlaşması” yapılmalıdır.
Tüm ilişkiler,  kuralları sesli veya sessiz olarak belirlenmiş birer anlaşmadır. Eğer eski bir ilişki yeniden başlayacaksa ve yeni kurallar hayal ediyorsak mutlaka bu kuralların sesli bir şekilde, hatta belki yazılı bir şekilde ortaya konması gerekir.
Bedendeki Venüs merkezinin en problematik duygusu suçluluk duygusudur. Hayattan keyif almaktan, hissetmekten, hislerini açığa vurmaktan suçluluk duyma halidir. Venüs Balık burcu geçişi hepimizin hissetmeye en rahat izin vereceği enerjiyi bize getirir.
İngilizce’de çok güzel bir söz vardır: “You have to feel it, to heal it” .
Cümlenin Türkçe karşılığı, içimizde yerleşmiş, bastırılmış bir zevk veya acının şifa bulabilmesi için, o duygunun kabul edilip hissedilmesine izin verilmesi gerektiğidir.  Hissetmeye izin vermediğimiz bir zevk veya acı her defasında güçlenerek ve daha az karşı koyabileceğimiz yeni bir olayla tekrar karşımıza çıkar. O nedenle Venüs Balık geçişi sırasında hissetmeye izin vermek bir nevi duygusal detoks etkisi yapacaktır.
Venüs Balık geçişi normalde sınırların hesapsız kitapsız kaldırıldığı ve aldanışlara çok açık dönemleri temsil eder. Ancak bu defa Güneş Oğlak burcunda olduğu için aldanış riski çok daha düşük olacaktır. Venüs 3 Mart’ta Koç burcunda geri gidişe başlayacak ve bu geri gidişin gölge faz dediğimiz dönemi 30 Ocak itibarıyla Venüs’ün geri gidiş esnasında geri geleceği 26 derece Balık burcunda başlayacak. Zaten 27-30 Ocak tarihleri arası Venüs Satürn tarafından aklını başına almaya davet edilecek.  Yani 3 Mart’ta başlayacak olan Venüs geri  gidişinin ilk sinyalleri 27  Ocak tarihinden itibaren bizimle olmaya başlayacak.
Venüs’ün Balık burcunda bütün istediği sınırları olmayan, kontrol edilmek zorunda olmayan, içinde şüphe barındırmayan bir sevgidir. Sevginin bu halinde bizler karşımızdaki kişide veya olayda bedenden öte şeyler görürüz, buluruz.
Sevginin bu haline “Ebedi  Aşk” denir, kime ve neye karşı hissedilirse hissedilsin…
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü