Venüs Kova – Kalabalıklar İçinde Aşkı Aramak

Aralık 2016

seryaldincer-venus-kova
Oğlak burcundaki geçişini tamamlayan Venüs yalnızlığın kuru topraklarından kalabalıklar içine karışmaya çalışacağı bir döneme giriyor. Kova burcundaki yolculuğu 3 Ocak tarihine kadar sürecek.
Venüs’ün Kova burcundaki yolculuğunun en güzel günleri 23-27 Aralık tarihleri arasında.
Satürn, Jüpiter ve Uranüs’ten destek alacağı bu tarihlerde Venüs Kova burcunda uçuşa geçme eğiliminde.
Venüs bizim diğer yarı dediğimiz romantik aşkı arayan parçamız ve bu dünyada deneyimlemek istediğimiz duyguları bize yaşatacak kişi ve olayları hayatımıza çeken enerji merkezimizdir. Venüs’ün Oğlak burcundaki yolculuğu  yalnızlığın yolculuğuyken, bir sonraki faz olan Kova burcuna geçtiğinde kalabalıkları hayata çekmeye başlar. Ancak Venüs’ün aradığı hiçbir zaman kalabalık değildir, Venüs her zaman öz enerjisinde “The One” dediğimiz bir olmak istediğimiz “O” kişiyi arar. Kova burcu geçişinde bu arayışını kalabalıklar içinde yapar. Günümüz imkanlarında sosyal medya en kalabalık mekan olarak düşünüldüğünde Venüs Kova geçişinde bir çok kişi diğer yarıyı internette bulma sürprizi yaşayabilir.
Venüs’ün Kova geçişindeki önemli bir nokta kalabalıklar Venüs’ün ihtiyacını karşılayamaz, bu geçiş çoğu zaman, özellikle de doğum haritamızda Venüs Kova’da ise kalabalıklar içinde yalnız kalmaya işaret eder. Venüs Kova mutlak surette toplu olarak yapılan grup aktivitelerinden hiçbir şeyden almadığı kadar keyif alacaktır, ancak Venüs Kova bu aktivitelere diğer yarısıyla katıldığı takdirde tamamlanmış hisseder.
Bedenimizdeki iki dişil merkez olan Ay ile birlikte Venüs merkezi de bizim hayatımıza insanları kabul etme kapasitemizle ilgilidir. Venüs Kova kendimizi diğerlerine açmaya izin veren bir geçiş getirecektir. Venüs Oğlak tamamen Venüs merkezimizi  bloklama eğilimi verirken, Venüs’ün Kova geçişinde özellikle Uranüs dokunuşu alacağı 23-27 tarihleri arasında bu merkez dışarıdan geleni içeri almak için diretme enerjisi verir.
Dışarıdakini içeri alabilmek yaşamsal bir önem taşır. Almak demek, vermek demektir. Almak, evrene, Yaradan’a senden geleni kabul ediyorum mesajı vermektir. Venüs kabul etmek ve şükretmek merkezidir, hayatımıza hediyeler getirir.  Doğum haritasında özellikle Terazi burcu vurgulu olan kişiler, yani burcu, yükselen burcu, Ay burcu Terazi olan kişiler veya Terazi burcunda gezegen yığılımı olan kişiler hediyelerin paketlerine gereğinden fazla önem verme eğilimi gösterirler. Hepimizin zaman zaman düşebileceği bu tuzak paketi geri çevirmemize sebep olur. Oysa ki mücevherlere ve anahtarlara  gönderme olarak söylenmiş bir söz vardır:
“En değerli armağanlar, en küçük paketlerde gelir”
Özellikle bu ayki Venüs Kova geçişinde kapıyı çalan armağanın paketine kurban gitmediğinize veya bir mücevheri görmezden gelmeyi seçmediğinize emin olmakta fayda var. Zira Venüs’ün  Kova burcu geçişi  enerjisini doğru kullanmak için, sosyal medyada ve kalabalıklar içinde bolca vakit geçirmekte fayda olan bir dönemdeyiz. Ancak özellikle sosyal medyadaki paketler süper sürpriz çıkabilmektedir.
Kova burcu insan olmanın, insanı, insanlığı sevmenin burcudur. Venüs Kova’dan geçerken kalabalıklar içinde aradığı şey şudur:
İnsan olmak ve insan olduğunu kendine hissettirebilecek bir diğer yarı.
Not:  21 Aralık tarihinde biz de online bir çalışma ile Venüs merkezimizin hayatımıza gerçek ihtiyaçlarımızı çekmesini nasıl sağlayabileceğimizi, ihtiyacımız olmayanları neden hayatımıza çektiğimizi paylaşacağımız bir Venüs çalışması yapacağız. Toplantı sonrası Venüs egzersiz videoları ve Venüs merkezini dengelemeye yarayan çalışma dosyası  katılımcılar ile paylaşılacaktır. Katılmak isteyenler seryaldincer@gmail.com adresine mail göndererek kayıt yaptırabilirler.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü