Venüs Oğlak – Susamış Topraklar Gibi Gönüller

Kasım 2016

ask
12 Kasım sabahı Venüs Oğlak burcuna geçiyor
Ciddi olmanın, hayatı ağırdan almanın enerjisi Oğlak  ve hayatla akmanın, rahat olmanın enerjisi Venüs bir araya geliyor.  Gezegenler burçlardan geçerken kendi öz anlamlarının sadece bir kısmını koruyabilirler, çünkü ana besin kaynakları içinden geçtikleri burcun enerjisidir.  Venüs her daim kendine eş arayan bir enerjidir, diğer yarısının peşinde koşan gezegendir.
Venüs’ün geçtiği burç  ve doğum haritamızda içinde bulunduğu burç,  diğer yarıda hayatımız boyunca veya dönemlik olarak ne aradığımızı bize gösterir.
 Venüs Oğlak burcunda itibar sahibi, kalıcı, ciddi ilişkilerden hoşlanır. Venüs Oğlak olgunluk ile ilgilidir ve yaşça kendimizden büyük kişiler ile olan romantik ilişkilerimize de işaret eder. Yaşça kendimizden büyük partner arayışı genellikle hayatımızda bir otorite arayışı içinde olduğumuzu bize söyler.  Venüs’ü Oğlak burcunda olan kişilerden veya Venüs’ün evi olan 7. evde (evlilik evi) Oğlak burcu olan kişiler, yani yükselen burcu Yengeç olan kişilerden çok sık aldığım bir geribildirim şudur: “Sanki babamla evliyim.”
Bu baba-kız evliliğinden doğum haritasının taşıdığı diğer dinamikler doğrultusunda bazı kişiler memnunken,  bazı kişiler boğulur ve sürekli kendini yetersiz  hisseder.
Venüs’leri Oğlak burcunda olan kişiler ve şu an için Venüs Oğlak burcundan geçerken bir ilişkiye başlayanlar hayatlarına bir “Baba” veya bir “kız evlat” çekerler. Venüs bedendeki çekim merkezidir, dileklerimiz doğrultusunda hayatımıza insanlar ve olaylar getirir. Venüs hayatımıza bir şeyleri çekerken o şeyin bizim için iyi mi kötü mü olduğunu değerlendirip analiz etmez, analiz etmek Merkür’ün işidir. O nedenle Venüs’ün hayatımıza getirdiği şeyler bazen bizi ziyan etme riski taşır.
7 Aralık tarihine kadar “Lay lay lom” diye giriştiğimiz ilişkiler hiç ummadığımız şekilde, hiç ummadığımız nedenlerle ömürlük ilişkilere dönme fırsatı veya riski taşır.
19-21 Kasım tarihleri arasında Venüs, hem Neptün, hem de kadersel etkilere maruz kalacağımızı haber veren Ay düğümleri ile yumuşak bir temasta olacak. Bu tarihler geçmiş ilişkiler ile ilgili tamamlanmamış hesapların, tamamlanıp çözülmesi için olanak veren tarihler. Zaten bu tarihlerde Neptün&Güney Ay Düğümü tam kavuşumu tam etkili olacak ve geçmişin hesabının sorgusuz sualsiz kapanması için gökyüzü bize güzel etkiler gönderecek.
Venüs Pluto ile Oğlak burcundaki ilk kavuşumunu 2009 yılının Aralık ayında yaşadı. Oğlak burcundaki Venüs&Pluto kavuşumu 2009 yılının sonundan bu yana ilişkilerimizdeki kurallarımızı kanunlarımızı sancılı veya sancısız değiştirmeye çalışıyor.  2016 yılının Şubat ayında bir Venüs&Pluto kavuşumu yaşadık.  25 Kasım’da bu yılki ikinci Venüs Pluto kavuşumunu yaşayacağız.
Venüs’ün geri hareketinin olmadığı yıllarda  bu kavuşum iki defa gerçekleşir. Bu yıl Venüs geri hareketi yoktu, o nedenle bu yıl da o iki defa kavuşum yaşanan yıllardan biri. İki defa Venüs Pluto kavuşumu yaşadığımız yıllar aslında ilişkiler ve para  ile ilgili, özünde de öz değerimiz ile ilgili bir döngüyü çabuk kapattığımızın belirtisidir.
 Venüs bu defa hem Pluto ile kavuşumda hem de Jüpiter ile kare açısı var, takip eden bir kaç gün içinde de Uranüs ile sert bir açısı var. Kasım ayının son haftası 24 Kasım’dan başlayarak ilişkiler ile ilgili ani, sert ve abartılı bir enerji gökyüzünde kol gezecek.
Aslında Venüs, bedendeki su elementinin merkezi olan II. çakrayı yönettiği için, Oğlak burcunun kimsesiz kalmış  kuru topraklarına  derman olmak için gelir.  Oğlak enerjisinin amansız yalnızlığına çare olma umuduyla  bu toprakları kendi döngüsü içinde  düzenli olarak ziyaret eder.
Venüs Oğlak’tan geçerken hayatınıza biri girerse ya sizin amansız yalnızlığınıza derman olarak gelmiştir, ya da siz onun amansız yalnızlığını sonlandırmak üzere görevlisinizdir.
Eğer biri bu dönemde hayatınıza girerse ve susamış toprak siz değilseniz;  bilin ki siz onun suyu olacaksınız  ve onun hayatındaki göreviniz çok büyük olacak, sorumluluk gerektirecek ve taşıması ağır olacak.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü