Yay Burcu – Gölgelerden Umuda Yolculuk

Kasım 2016

shutterstock_2525696
Güneş Yay burcuna geçiyor.
Akrep Güneş’i boyunca  gölge yanımız, hayatımızın en derin korkuları ve krizleri tetiklendi. Ancak aynı zamanda  derin arzular, gerçek tutkunun ve bağlılığın gücünü görme şansı yakalamış olabileceğimiz  bir dönemi  de yaşadık.
Şimdi Güneş herkesin en sevdiği enerjiye doğru yol alıyor. Umuda yolculuğun başladığı bir aylık bir döneme giriyoruz.
Yay burcu karanlığın tam ortasında yerleşmiş, Akrep ve Oğlak burcunun ortasına oturmaya cesaret edebilmiş bir enerjidir.
 Zodyak’ın en bela iki enerjisi Akrep ve Oğlak iki yanımızı sardığı zaman bizi ne kurtarır?
Tabii ki “Umut”
İyi günlerin umudu, iyi insanların umudu, iyi bir dünyanın umudu, iyi olan tüm gerçeklerin umudu.  İşte Yay burcunun tuzağına düştük bile. “İyi olan gerçekler”
Peki kötü olan gerçeklere ne olacak?
Kötü gerçek ile kim başa çıkacak?
Yay burcunun bize getireceği en tehlikeli enerji, aşırı umut ve dolayısıyla hayal kırıklığı ve iyi  olan gerçekler dışında tüm diğer gerçekleri  inkar etmektir.
Yay burcu Jüpiter tarafından yönetilir. Enerji Astroloji’de Jüpiter, “Üçüncü Göz” adı altında geçen 6. enerji merkezini yönetir. Jüpiter enerji merkezi, yani “Üçüncü Göz”, iki gözümüz ile görmemiz mümkün olmayan gerçek ötesi gerçeği görebildiğimiz merkezdir. Bu merkezde gezintiye çıkan herkes, yarattığı dünyanın kendi gerçeğinin dünyası olduğu şokuyla karşılaşır. Bu merkez bize, yarattığımız dünyanın sadece iyileri ile yola devam edemeyeceğimizi, kötünün peşimizi bırakmayacağını, çünkü bedenin bir bütün olduğunu gösterir.
Bu merkeze düştüğümüz zaman, yani üçüncü gözden içeri düştüğümüz zaman hayat hiçbir zaman eskisi gibi olamaz. Çünkü merkezin içinde kötü gerçekleri görürüz. İyi gerçek ve kötü gerçeğin asırlardır süren düellosu ile karşılaşırız.
İnsanlık var olduğundan bu yana kazananı olmamış bu düelloyu sonlandırma umudumuz ile böyle bir düellonun varlığını inkar arasında bir seçim ile karşı karşıya kalırız. İnkar edersek üçüncü gözden yukarı geri tırmanır, “Sevgi Böceği” formunda hayatımızı sürdürürüz.
Yay burcunun gerçeğiyle yüzleşmeye cesaret edersek, umut inanca, inanç ise gerçeğe dönüşür.
İnandığımız her şey gerçeğe dönüşür zaten, ancak inanmak öyle zor bir şeydir ki. Umut etmek ise inanamayanların tesellisidir.
Bir doğum haritasındaki 10 gezegenden 6 tanesinin Yay burcunda ve Yay burcunun evinde olan bir kişi olarak hayatımda hiçbir kötüye yer vermemeye  yemin etmiş misali yaşantımda bir kaç yıl önce yaşadığım basit bir olay sonucu kötüyle dostluğum başladı.
Kullanmadığım eski ve kötü saydığım eşyaları asla biriktirmem, hepsini verme atma huyum var. Bir gün eve gelen ustalara verecek eski çarşaf, tencere lazım olduğunda ortada kaldım. Annemin “Sana her şeyi atma, kötü bir şeye ihtiyacın olduğunda kullanacak şeyin olmaz demedim mi  yüz kere” demesi üzerine kötüye olan ihtiyacın farkına vardım.
Kötü şeyler, sevmediğimiz şeyler, zor günlerde harcamak için bize lazımdır, kötü huylarımız da öyle. Kötü huylarımız zor günlerde iyi huylarımızı harcatmamaya yarar.  İçimizdeki kötüyü sevince, içimizdeki iyiyi koruruz.
Güneş’in Yay burcuna geçişi ile birlikte gölgelerden çıktık, umuda doğru yol alıyoruz hep birlikte.
Bu ay “İyi” başrolde ve umut tavan yapabilir, sınırlar genişleyebilir ama Oğlak’a geçince başrol değişecek, sınırlar daralacak, umut gücünü kaybetmeye başlayacak.
Yay burcu insanlığı ışığa taşıyan bir burçtur, gerçeğin ışığına taşır. Yay burcu dürüstlüğün enerjisidir ancak  gerçeği görmek ve dürüst olmak için iki değil, üç göze ihtiyacımız vardır.
Ve  Yay burcu ışığı bize şunu gösterir: Herkes kötüdür, en az iyi olduğu kadar…
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü