Yeniden Doğsaydınız Kim Olmak İsterdiniz

Ekim 2015

dreamstime_xs_17322097
Bu ay güneş Akrep burcunda seyrediyor. Tutkuların, sürekli yenilenmenin burcu. Ölmenin ve tekrar dirilmenin, yeniden ölmenin, yeniden doğmanın enerjisi. “Ölmeden önce ölme” fırsatının bize verildiği ay bu.
Bir gün hepimiz bütün mücadelenin anlamını yitirdiği ve Dünya’nın biz olmadan da devam edeceği gerçeği ile karşı karşıya kalacağız.
Dünya’nın artık bize ihtiyacı olmadığı duygusu çok garip bir duygu; kısmen yaralayıcı, kısmen rahatlatıcı. Dünyanın bir gün bize ihtiyacı olmayacağı gibi, bizim de kendi dünyamızda artık ihtiyaç duymadığımız şeyler var. Her yıl Güneş Akrep burcundan geçerken, tıpkı Dünya’nın bizi sistemden bir gün çekip aldığı gibi, biz de kendi küçük sistemimizden artık ihtiyacımız olmayan şeyleri çekip almaya odaklanmalıyız. Bu ay hayatımızdan bazı şeyleri kesip atma ayı. Bütünün hayrı için bütüne zarar veren veya bütünün artık ihtiyaç duymadığı parçadan kurtulma ayı.
Hayatımızda bize zarar veren kişi ve oluşları hayatımızdan çıkartmak için Güneş bize enerji gönderiyor. Kişiler ve oluşlar bize vereceklerini verdiler, alacaklarını aldılar, şimdi gitme zamanları ve biz bu değişime, daha yerinde bir tanımla bu dönüşüme kendimizi açmalıyız.
Değişmek ve dönüşmek arasındaki en önemli farkı şöyle tanımlayabiliriz: Değişim tekrar eski haline getirilebilecek halde bırakmaktır oysa dönüşüm artık eski haline geri gelmesi mümkün olmayan değişimlerdir. Akrep burcu enerjisinin istediği değişim, aslında bir dönüşümdür. Pantolonumuzun paçasını kısaltmak için içine büktüğümüzde bir değişim gerçekleştiririz. Pantolonumuzu kesip şort yaptığımızdaysa bir dönüşüm söz konusudur. Emin olmadığımız şeyleri sadece değiştirmekte fayda varken, ne istediğimizden emin olduğumuzda dönüşüme ihtiyacımız vardır. Akrep burcu Mars ve Pluto tarafından yönetilir; ne istediğini çok iyi bilen iki gezegenin enerjisi yönetimdedir.
Güneş, Akrep burcundan geçerken değişimler ve yüzeysel ayarlamalar istenilen sonucu vermez. Ancak tutkulu bir şekilde geri dönüşü olmayan bir değişim gerçekleştirmeye cesaret ettiğimiz zaman Akrep burcunun istediği dönüşüm gerçekleşir. Akrep burcu enerjisi en derin korkuları temsil ettiği için bu dönemde gelen tüm dönüşüm fırsatları beraberinde sarsıcı korkularla gelir.
Akrep burcu insanları, yükselen burcu veya Ay burcu Akrep olan kişiler farkında olmadan krizler yoluyla hayatlarında sürekli dönüşümler deneyimlerler. Güçlüdürler, tutkuludurlar, zorlayıcıdırlar, yorulurlar ve yorarlar. Doğum haritalarındaki Pluto yükselen noktasına yakınsa, Güneş veya Ay ile temas halindeyse de aynı şey geçerlidir. En çok dikkat etmeleri gereken şey, zararlı parçadan kurtulmak uğruna bütünü yok etmeye olan eğilimlerinin farkına varmalarıdır.
Akrep enerjisi hissedebileceğiniz en derin duyguların enerjisidir. Bu ay hayatı tutkuyla yaşamayı deneyimlemeye çalışalım; yaşamın her anını hissederek, ona sımsıkı tutunarak. Hayata sımsıkı tutunmaktan bizi alıkoyan her şeyle vedalaşma ayı bu ay; eski bize, eski hayata veda edip, yeni bir hayat doğurma ayı; kısaca yeniden doğma ayı.
Yeniden doğsaydınız kim olmak isterdiniz?
Güneş size o kişiyi vermeye hazır, tabii eski kimliğinizin zarar veren parçalarının ölmesine izin verip bütünü korumaya söz verirseniz.
Yeni hayatınızda sevgi ve inanç sizinle olsun.
  •   
  •  

aaaa

Astroloji bizlere gelecekten daha fazlasını armağan eder: Bugünü